Today: 08.Aug.2020

Liepaitė

Klaipėdos lopšelis-darželis

Įstaigos renginiai 2015-2016 m. m.
Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)

2016 METAI

RUGPJŪTIS

√ Rugpjūčio 30 d. 15.00 val. lopšelyje-darželyje "Liepaitė" vyko naujai priimtų vaikų į lopšelio grupes tėvų susirinkimas

LIEPA 

√ Liepos 5 d. 10,00 val. į darželį atvyko Klaipėdos policijos komisariato kinologai su tarnybiniais šunimis ir papasakojo ugdytiniams, kaip keturkojai padeda policininkų darbe. 

√ Liepos 12 d. 9,30 val. į darželį atvyko "Bitės teatriukas", kuris kvietė didelius ir mažus dalyvauti spektaklėlyje-pramogoje "Katės murkės pasaka". Kartu visi linksminosi, būrė, šoko.

BIRŽELIS 

 √ Birželio 1 d. 10,00 val. visų grupių ugdytiniai pasklido po darželio teritoriją nešini vėjo malūnėliais, spalvingais balionais, kreidelėmis ir gerai nusiteikę, su šypsenomis veiduose sudalyvavo  akcijoje, skirtoje Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti „Mums gera būti drauge“. Auklėtoja Kristina Antanavičienė piešė mažiesiems ant veidukų įvairius nuotaikingus piešinėlius, suteikdama vaikams džiaugsmo ir išskirtinumo, visi kartu  žaidė, bendravo ir stipriai stipriai vieni kitus apsikabino, taip parodydami meilę draugams. 

13445462 630929333738573 6517790811163074777 n√ Birželio 6 d. - liepos 11 d. darželyje vyko Pasaulinės Sveikatingumo Dienos paminėjimo renginiai. Šios dienos minėjimo pagrindinis tikslas- propaguoti sveiką gyvenimo būdą, padėti ugdytiniams suprasti gyvenimo vertybes. Pagrindinis uždavinys- motyvuoti vaikus domėtis fiziniu aktyvumu, sveika mityba, siekti atsikratyti blogų įpročių, streso. Atsakingos pedagogė Santa Neniškytė- Belkinienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Judita Andrijauskienė, talkino grupių auklėtojos. Visuomenės sveikatos biuras ir darželio bendrosios praktikos slaugytoja pravedė ugdytiniams tris paskaitas: "Saugus elgesys namuose", "Saugus elgesys vandenyje" ir "Atliekų rūšiavimas". Ugdytiniai išklausė ne tik teorines žinias, bet dalyvavo ir praktiniuose užsiėmimuose: visos darželio grupės bėgo 250 m. atstumo distanciją aplink darželį; sporto salėje dalyvavo plokščiapėdystės profilaktikai įvairių užduočių atlikime bei "Vandens lašelio" kambarėlyje grūdinimo procedūrose; visos grupės dalyvavo ir aktyvioje fizinėje veikloje po visą darželio teritoriją, žaidė judriuosius žaidimus, atliko kvėpavimo pratimus; dalyvavo darželio vidiniame kiemelyje visuotinėje mankštoje su įvairiomis priemonėmis, pristatė savo pačių sukurtus ir parengtus plakatus. 

GEGUŽĖ

√ Gegužės 2 d.  9,30 val. į darželį atvyko  Šiaulių „Magic“ teatras, kuris darželio ugdytiniams parodė nuotaikingą spektakliuką "Magijos teatras". Su dižiausiu susidomėjimu stebėjo, kaip vyksta stebuklai, atsiranda ar pranyksta daiktai, žvėreliai. Vaikai patyrė daug gerų emocijų, naujų potyrių ir paslaptingumo.

√ Gegužės 3 d. 17,00 val. vyko „Kiškučių“ grupės  šventinis renginys kartu su tėvais „Mamyte, tu kaip saulė“. Organizatorė prišmokyklinio ugdymo pedagogė G.Lauruševičienė. Pačius šilčiausius žodžius vaikai išsakė savo mylimoms mamoms, skambiausias dainas padainavo, atvėrė savo mažytes širdeles šilumai, meilei, pagarbai, rūpesčiui ir kitiems jausmams išsakyti. O mamos dovanojo savo vaikams plačias šypsenas, meile spindinčias akis ir begalinį atsidavimą savo mažosioms atžaloms. 

√ Gegužės 9 - 13 dienomis Klaipėdos lopšelyje – darželyje "Liepaitė" vyko Kalbos savaitė 2016, skirta paminėti gegužės 7 dieną minimai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Kiekvieną dieną dviem grupėms buvo vedamos  grupinės logopedinės pratybos muzikos salėje ir piešiamas bendras piešinys tema – „Gražiausi kalbos žiedai“. Kalbos savaitėje dalyvavo „Žvaigždučių“, „Varpelių“,  „Boružėlių“,  „Saulučių“, „Kačiukų“, „ Drugelių“, „ Žiedelių“, „Kiškučių“ grupių ugdytiniai ir auklėtojos. Kalbos savaitę organizavo logopedė Vilma Jankauskaitė. Kalbos savaitė praėjo smagiai ir turiningai. Vaikams neįprasta veikla suteikė gerų emocijų. Tai puiki priemonė, padedanti ne tik suburti bendruomenę bendram darbui, tikslui, kūrybiškumo lavinimui, bet ir  kuri prisideda prie kalbos ir kalbėjimo sutrikimo prevencijos.

√ Gegužės 10-16 d. surengta darželio ugdytinių piešinių paroda „Aš ir mano draugiška šeima“.  Atsakinga ikimokyklinio ugdymo pedagogė K.Antanavičienė ir edukacinės aplinkos kūrybinė grupė. Darželio galerijos pasipuošė vaikų kūriniais, kuriuose atsispindi jų šeimos, mamų, tėčių, močiučių portretai, užfiksuoti laimingiausi momentai būnant kartu su savo šeima, kur esi mylimas, apsuptas dėmesiu ir begaliniu rūpesčiu. Tėveliai gali pasidžiaugti savo mažųjų kūryba, išmone ir neišsenkančia fantazija.

√ Gegužės 16-20 dienomis Klaipėdos lopšelyje-darželyje "Liepaitė" vyko šventinės pramogos „Visi žiedai jums tėveliai“, renginiai: 16 d.  muzikos salėje vyko „Saulučių“ grupės renginys su tėveliais „Mums šypsosi gėlytės“, rengė auklėtojos V.Juškienė ir K.Antanavičienė; „Varpelių“ grupės renginys su tėveliais „Mano šeima“, rengė auklėtojos   B.Valauskienė ir R.Jarovaitienė, talkino meninio udgymo pedagogė N.Pocienė; sporto salėje vyko „Žiedelių“ grupės renginys su tėveliais „Linksmai sukam šeimos ratuką“, sportinę pramogą organizavo auklėtojos  Ž.Tarozienė, R.Miškinienė; 17 d. „Drugelių“ grupės ugdytiniai surengė tėveliams programą  „Mama, tėtis ir aš“, atsakingos R.Čichunovienė, R.Miškinienė, rengėjoms talkino meninio ugdymo mokytoja Nijolė Pocienė; 20 d. sporto salėje vyko „Boružėlių“ grupės ugdytinių ir tėvelių sportinis renginys „Graži mūsų šeimynėlė“, organizavo auklėtojos  I.Gailienė, R.Vaičiūnienė;  muzikos salėje buvo surengtas „Kačiukų“ grupės šventinis renginys su tėvais „Visi žiedai Jums, tėveliai“, rengė auklėtojos V.Kisminienė, K.Antanavičienė, talkino N.Pocienė. Renginių metu ugdytiniai parengė puikius numerius savo artimiesiems, išsakė pačius gražiausius žodžius mamytėms, močiutėms, tėveliams, taip visi kartu minėdami šeimos dieną, šoko, žaidė ir dainavo. Visus dalyvius lydėjo gera nuotaika, meilė savo artimam, tėvelių širdis šildė vaikučių sveikinimai, žvilgsniai, gėlytės bei pačių sukurtos atvirutės

√ Gegužės 16 d. 16,00 val. įvyko "Boružėlių" grupės ugdytinių tėvų susirinkimas. Organizavo auklėtojos I.Gailienė ir R.Vaičiūnienė, kartu su tėveliais aptarė ugdytinių ugdymosi pasiekimus ir padarytą pažangą, derino visus pasiruošimo būsimam bendram ugytinių ir tėvelių sportiniam renginiui klausimus, aptarė apie įstaigos darbą vasaros metu.

√ Gegužės 17, 24 dienomis 13,00 val. (muzikos salėje) Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" pedagogams organizuotas seminaras „Ar mokame bendrauti? Gero bendradarbiavimo veiksniai“ . Seminarą vedė lektorės: A.Petkevičienė, D.Kasteckienė, R.Jarovaitienė. Seminaro metu pedagogai įgijo žinių apie organizacijos mikroklimatui įtaką darančius pagrindinius veiksnius ir bendravimo su tėvais, ugdytiniais ir tarpusavio santykių gerinimą. Susipažino su pagrindiniais efektyvaus komandinio darbo aspektais, komandinio darbo privalumais, konfliktų atsiradimo priežastimis ir sprendimo galimomis strategijomis, sėkmingo bendravimo su tėvais veiksniais ir metodais, susipažino su metodiniais reikalavimais kaip vesti tėvų susirinkimus, aiškinosi, kodėl nesusikalba tėvai ir pedagogai, kokie yra sunkūs pokalbiai, aiškinosi, kurie veiksniai padeda plėtoti pozityvų bendravimą, pagilino žinias kaip bendrauti su ugdytiniais.

√  Gegužės 19 d. 10,30 val. neformaliojo švietimo pedagogė S.Neniškytė-Belkinienė organizavo darželyje orientacinę sporto šventę su socialiniais partneriais: lopšeliais-darželiais “Žuvėdra“ ,  Regos ugdymo centru - „Pažink lopšelį-darželį „Liepaitė“ kitaip“. Jai talkino l.-d. "Žuvėdra" neformaliojo švietimo pedagogė I.Drungilienė, Regos ugdymo centro judesio korekcijos pedagogė I.Alvinskaitė ir l.-d. "Liepaitė" auklėtoja I.Gailienė.  Dalyvavo darželių vyresniųjų grupių ugdytiniai, o mūsų darželį atstovavo "Boružėlių" grupės ugdytiniai, kartu su auklėtoja R.Vaičiūniene. Renginio metu vaikai aktyviai pasportavo gryname ore, būrėsi į komandas ir visi atliko užduotis draugiškai, bendradarbiaudami, padėdami vieni kitiems, nes nuo visos komandos priklausė ir užduočių atlikimas- surasti pagal žemėlapius pažymėtas vietas, kuriose pasislėpusios raidelės, o kad gauti raideles, vaikai turėjo atlikti užduotis, o jau surinkus visas raideles, komandos turėjo sudėti žodžius iš rastų raidžių. Tai puiki ugdomoji veikla, kuri leido lavinti vaikų pastabumą, orientaciją erdvėje ir laike, ugdyti sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

√ Gegužės 23 d. 16,15 val. vyko lopšelio “Nykštukų” grupės ugdytinių renginys "Sudie, lopšeli", kurio metu mažieji kartu su tėvais ir auklėtojomis praleido puikias akimirkas, parodė ko išmoko mūsų mažieji, kartu linksminosi, žaidė, o po renginio vyko  tėvų susirinkimas tema “Mokslo metų apžvalga. Ugdytinių pasiekimai”. Atsakingos L.Kalendrienė ir R.Vaičiūnienė.

√ Gegužės 26 d. 10,00 val. vyko projekto "Aš gamtos vaikas" "Boružėlių" grupės ugdytinių renginys "Boružėlių takeliu". Organizavo auklėtojos  I.Gailienė ir R.Vaičiūnienė, talkino meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė. Nuotaikingame renginyje vaikai buvo ugdomi tausoti ir mylėti gamtą, kultūringai elgtis gamtoje, skiepijami  šiukšlių rūšiavimo pagrindai, atsakomybė už savo poelgius, visi vaikai iškilmingai pasižadėjo tausoti gamtą, mylėti gyvūnėlius ir augalus, prižiūrėti, laistyti ir susipažino su grėsminga žmonių įtaka gamtai. Pasivertę visi boružėlėmis žaidė žaidimus, deklamavo eiles, pūtė muilo burbulus ir vaišinosi boružiukų vaišėmis.

 √ Gegužės 27 ir 30 dienomis vyko priešmokyklinių „Žvaigždučių“ ir "Kiškučių"  grupių ugdytinių išleistuvių šventė „Ačiū tariam tau, darželi“. Organizatorės - auklėtojos Laima Kargajevienė, Gražina Lauruševičienė ir meninio ugdymo mokytoja Nijolė Pocienė. Susirinko didelis būrys tėvelių, kartu su savo atžalomis paskutinį kartą sudalyvauti atsisveikinimo su darželiu šventėje. Ugdytiniai parengė puikią programą, skambėjo dainos, vaikai deklamavo eilėraščius, visi pasitempę, pasipuošę ir susikaupę šoko, improvizavo. Įteikti vaikams baigimo raštai, aplankai su jų pasiekimais, darbeliais. Skambėjo tėvelių padėkos žodžiai auklėtojoms, vadovams, darželio personalui, visi buvo apdovanoti gėlėmis, kilo į dangų spavingi balionai su vaikų norais ir svajonėmis, o darželis visada prisimins šią ugdytinių laidą, nes apie tai primins jų pasodintas, pilnas puikių žiedų, rododendras. Taigi, ugdytinių laukia ilgas mokslo ir žinių kelias, todėl sėkmės jiems visiems siekiant užsibrėžtų tikslų ir svajonių.

√ Gegužės 31 d. 17,00 val. Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" ugdytiniai, kurie lanko šokių būrelio užsiėmimus, surengė labai gražų atsiskaitomąjį šokių koncertą tėveliams, darželio draugams, pedagogams, kurio metu pašoko eilę gražių šokių, parodė ko pasiekė per visus mokslo metus, kaip jie visi patobulėjo, išmoko naujų judesių, sugeba atlikti šokių elementus.

BALANDIS

√ Balandžio 4 d. 10,15 val. į darželį atvyko Drevinuko teatras ir parodė ugdytiniams spektaklį „Drevinuko pramogos“. Tai muzikinis spektaklis, kurio metu aktoriai visus ugdytinius kvietė pasinerti į įdomią ir nuotaikingą istoriją, kaip Drevinukas ir jo miško draugai- meškis ir katė Prozerpina bandė sukurti miško pramogas, patyrė daug įdomių ir linksmų nuotykių. Spektaklio metu vyko muzikinis, tautinis ir estetinis vaikų auklėjimas, vaikai patyrė daug puikių emocijų. 

√ Balandžio 5 d.  17,15 val. vyko priešmokyklinio ugdymo „Žvaigždučių“ grupės tėvų susirinkimas, tema „Pasitarimas išleistuvių organizavimo klausimu“. Atsakinga auklėtoja L.Kargajevienė.

 √ Balandžio 6 d. 17,00 val. muzikos salėje vyko ugdytinių, lankančių šokių būrelį, parodomoji šokių pamokėlė tėvams, po kurios šokių būrelio vadovas tėvų susirinkime aptarė neformalaus švietimo būrelių lankymo sekančiais mokslo metais klausimus. Bendraudami su tėvais siekiame tenkinti tėvų lūkesčius, padedame tėvams suprasti savo vaikų ugdymosi poreikius, ypatybes ir gebėjimus, apsispręsti dėl tolesnio vaiko poreikių tenkinimo. Užsiėmimų metu ugdomi muzikiniai gebėjimai, meninė raiška ir kūrybiškumas, gebėjimas bendrauti, vaikų fizinis aktyvumas.  

√ Balandžio 7 d. 10,00 val. vyko sportinė pramoga „Linksmosios pėdutės“  „Nykštukų“ grupėje pagal projektą „Vaikų sveikatinimas ankstyvojo amžiaus grupėje“. Organizatorė S.Neniškytė-Belkinienė. Ugdytiniams buvo parengti įvairūs takeliai su vaikų pėdutes masažuojančiomis kliūtimis, kuriais vaikščiojo patys mažiausieji. Jie mokėsi laikyti lygsvarą eidami per virvę, žengdami nuo vienos salelės link kitos, masažavo savo pėdutes eidami masažo kilimėliais, tilteliu. Visi smagiai ir naudingai praleido laiką, stiprino savo kūną ir suteikė daug malonumo savo pėdutėms, nes jeigu pėdutės gerai jaučiasi, tai gerai ir mes patys jausimės. 

√ Balandžio 8 d. 10,00 val. "Saulučių" grupė  kartu su socialiniais partneriais Regos ugdymo centro "Žiogelių" grupės ugdytiniais surengė sportinę pramogą „Žvėreliai irgi sportuoja“, kurios tikslas ugdyti sėkmingo bendravimo pagrindą nuo vaikystės lavinant vaikų fizines ypatybes: vikrumą, koordinaciją, orientaciją, greitumą. Visi vaikai, pasivertę įvairiais miško žvėreliais,  aktyviai pasportavo, rungėsi estafetėse: "Lindimas į lapės olą", "Meškos ropojimas", "Kiškiai šoka į daržą", "Vilkų lenktynės". Po rungčių vyko šiltas bendravimas tarp vaikų ir žaidimas "Susirask draugą". Vaikai vieni kitiems dovanojo pačių sukurtus atvirukus, o draugystė toliau persikėlė iš sporto salės į "Saulučių" grupę, kur vaikai supažindino savo draugus su grupės aplinka, ugdymo priemonėmis. Daug gerų ir šiltų emocijų patyrė ugdytiniai, vaikų dėmesys ir mažos širdelės šildė draugus.  Atsakingos "Saulučių" grupės auklėtoja Vilija Juškienė ir RUC  "Žiogelių" grupės auklėtoja Aušra Kuzminskienė. 

√ Balandžio 11 d. darželyje vyko akcija „Diena be triukšmo“. Organizatorė priešmokyklinės "Kiškučių" grupės auklėtoja G.Lauruševičienė. Tai akcija, skirta Tarptautinei triukšmo dienai paminėti, kurios tikslas - įtraukti įstaigos visas ugdytinių grupes, visą bendruomenę prisidėti prie  akcijos. Akcijos metu vaikai susipažino ir aptarė kas yra triukšmas, kas jį sukelia, galėjo patirti triukšmo ir tylos pojūčius. Jos metu vaikai klausėsi ramios muzikos, kurios poveikis atsispindėjo vaikų kūrybiniuose darbeliuose, piešė  triukšmą draudžiančius ženklus, tyliai skaitė pasakas mažesniems kitų grupių draugams. Šia akcija atkreipė tėvų, pedagogų  ir vaikų dėmesį į neigiamą triukšmo poveikį vaikų sveikatai.

√ Balandžio 13 d. "Kačiukų" grupės ugdytiniai kartu su auklėtojomis Vida Kisminiene ir Kristina Antanavičiene dalyvavo edukacinėje pažintinėje išvykoje "Išvyka pas darželio vadovus", kur mažieji mokėsi mandagiai elgtis bendraujant su suaugusiais, mokėsi užduoti klausimus, būti aktyviais ir drąsiais. Vadovai supažindino su savo darbo vietomis, informacinėmis technologijomis, aprodė kabinetus ir jame esantį inventorių, pradžiugino mažuosius ir dovanėlėmis.

√ Balandžio 13 d. lopšelio "Nykštukų" grupės ugdytiniai, lydimi auklėtojos Laimutės Kalendrienės, apsilankė pas bendrosios praktikos slaugytoją Juditą Andrijauskienę, kuri jiems parodė savo darbo vietą, papasakojo apie kūno higieną, parodė sienelę, prie kurios tikrinama vaikų taisyklinga laikysena, kartu aptarė kaip saugoti ir stiprinti sveikatą. 

√ Balandžio 15 d. 11,00 val. muzikos salėje vyko vykdomo projekto "Augu su knyga" renginys- skaitovų konkursas "Knygele, vesk mane į pasakų šalį". Organizatorės G.Lauruševičienė ir R.Čichunovienė. Dalyvavo projekte dalyvaujančių "Kiškučių", "Drugelių", "Varpelių" ir "Boružėlių" grupių ugdytiniai, auklėtojos ir tėveliai. Tai puikus renginys, kuris padeda atsiskleisti vaikams poezijoje, ugdyti sceninę kultūrą, mylėti ir puoselėti knygeles, skaityti jas ir išgyventi puikiausių nuotykių. "Kiškučių" grupės ugdytiniai parodė puikų spektakliuką, skambėjo dainelės, vaikų deklamuojami eilėraštukai. Viso renginio metu vaikus linksmino, pokštavo linksmoji raganaitė Lilė ir neklaužada Butarinas. Jie vaikams uždavė atlikti užduočių, atspėti, kokių pasakų herojai kortelėse nupiešti. Vaikai galėjo pasidžiaugti ir pačių sukurtų knygelių parodėle.

√ Balandžio 15 d. 10,00 val. "Nykštukų",  "Kačiukų"  grupių ir socialinių partnerių Regos ugdymo centro "Liūtukų" grupės ugdytiniai stebėjo spektakliuką „Vilko pilko pasakaitė“, kurį parengė Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" teatro kūrybinė grupė -V.Kisminienė, K.Antanavičienė, L.Kalendrienė, R.Vaičiūnienė. Mažieji stebėjo herojus: saulutę, varlytes, voverytę, ežį, kiškį, vilką ir jų veiksmus, jų balso intonacijas, kurios vaikams leido būti emocingais, linksmais, vaikai mokėsi stebėti, išgirsti. Pasakos herojai priminė vaikams apie burnos higieną, įtvirtino žinias apie dantukų priežiūrą bei kodėl skauda dantukus, ko nereikia valgyti, kad dantukai būtų sveiki ir gražūs. Pasakos veikėjai visus vaikučius pakvietė kartu pašokti, apdovanojo dovanėlėmis, suteikė puikių emocijų ir išgyvenimų.

√ Balandžio 19 d. ir 26 d. 13,00 val. (muzikos salėje) įstaigos pedagogams suorganizuotas seminaras „Vaiko pasiekimų vertinimo ir veiklos planavimo sėkminga sąveika“. Seminarą vedė Klaipėdos lopšelio-darželio "Vyturėlis" auklėtoja B.Jovaišienė, kuri pasidalino savo gerąja patirtimi vaikų pasiekimų ir pažangos vertinimo srityje, į vaikų ugdymosi rezultatus orientuoto atvirojo ugdomosios veiklos planavimu, pristatė savo įstaigoje naudojamas planavimo formas, supažindino su pagrindinėmis gairėmis atnaujinant ar rengiant ikimokyklinio ugdymo programą. Įstaigos pedagogai turėjo puikią progą susipažinti su kolegų įdirbiu rengiant planus ir atnaujinant programą, galėjo palyginti savo ugdomosios veiklos ilgalaikį ir trumpalaikį planavimą, nusimatyti problematines planavimo vietas ir galimybes keisti, tobulinti savo rengiamus planus.

√ Balandžio 19 d. 17,00 val. įvyko "Kiškučių" grupės tėvų susirinkimas tema "Vaikų pasiekimų ir gebėjimų vertinimas". Organizatorė G.Lauruševičienė.

√ Balandžio 20 d. 17,00 val. vyko "Žiedelių" grupės tėvų susirinkimas tema "Klasikinė muzika ikimokykliniame amžiuje". Organizatorė auklėtoja Ž.Tarozienė. Pateikė puikų pristatymą, kuris tėvelius supažindino su jų vaikučių veikla projekto "Pirma pažintis su klasika" metu. 

√ Balandžio 27 d. 17,00 val. vyko "Kačiukų" grupės tėvelių susirinkimas tema "Aš saugus, kai žinau". Organizavo auklėtojos V.Kisminienė ir K.Antanavičienė, kurio metu aptarė grupės einamus klausimus, vaikų pasiekimus.

√ Balandžio 27 d. buvo surengta Sveikatingumo diena- sportinės varžybos su darželio Olimpiečių komanda ("Žvaigždučių" grupės komanda). Dalyvavo „Saulučių" ir „Varpelių“ grupių ugdytiniai, kurie išbandė jėgas su olimpiečiais, kur fizinį aktyvumą, judrumą, greitį, orientaciją lemia visos komandos darbas. Organizatorė S.Neniškytė-Belkinienė, talkino grupių auklėtojos.

√ Balandžio 28 d. darželyje, I-ojo aukšto galerijose, surengta lopšelio vaikų darbelių paroda "Spalvos mamytei". Organizatorė auklėtoja L. Kalendrienė, jai talkino  lopšelio grupių auklėtojos. Vaikučių darbeliai, piešiniai - vasada mįslė, netikėtumas ir paslaptis. Juose atsispindi mažo žmogaus suvokimas ir pažinimas, neišsakytos mintys ir žodžiai, gražiausi jausmai, svajonės ir norai. O kai neįgudusių rankučių potėpiai popieriaus lape skiriami pačiam brangiausiam žmogui- Mamai, juose telpa visas pasaulis...

√ Balandžio 29 d. 10,00 val. darželio vaikučiams šventinę programą "Mums šypsosi gėlytės" parodė "Saulučių" grupės ugdytiniai (atsakingos auklėtoja V.Juškienė ir meninio ugdymo pedagogė N.Pocienė), kurios metu vaikai suvaidino spektakliuką, kur vaikai įsikūniję į personažus (gėlytes, saulutę, lietaus lašelį, upeliuką, bitutes)  priminė visiems susirinkusiems, ko reikia, kad gėlytės šypsotųsi muzikiniais kūriniais iš N.Lapinskienės "Vasaros spalvų karalystė", padainavo E.Tolvaišienės dainelę "Upeliukas", gražiai ir nuotaikingai sušoko, o 10,30 val. programą pratęsė surengta akcija „Skleidžiasi nauji žiedai, laukia dideli darbai“ (rengė auklėtojos B.Valauskienė, Ž.Tarozienė ir R.Čichunovienė). Šios akcijos tikslas- ugdyti vaikų aplinkosauginius pagrindus, kad vaikai patys prisidėtų prie darželio aplinkos švaros palaikymo, susitvarkytų savo grupių aikšteles, mokytųsi naudotis aplinkos tvarkymo įrankiais ir priemonėmis. Kad ši akcija būtų nuotaikinga, darbas eitųsi sparčiau, vaikai vidiniame darželio kiemelyje pašoko "Ropi ropi ropinėja", pasimankštino ir kibo į tvarkymosi darbus.

 √ Balandžio 29 d. 17,00 val. vyko priešmokyklinės "Žvaigždučių" grupės renginys su tėveliais "Mama, aš tave myliu". Organizatorė L.Kargajevienė. Šio renginio pagrindinis tikslas- siekti, kad vaikai būtų dėmesingi savo artimiesiems, džiaugtųsi ir didžiuotųsi savo šeima, jos nariais, brangintų artimus, mylėtų mamas. Renginio metu vaikai savo mamoms parodė vaidinimą "Stebuklingoji šalis", atliko dainą "Smaližiaus dainelė", deklamavo eilėraščius apie mamą. Dovanojo mamoms pačių užaugintas gėles, kartu su mamomis šoko, apibūdino vieni kitų pagrindines vertybes, tyrinėjo atneštas mamų vaikystės nuotraukas, ieškojo bendrų panašumų su savimi. Tai renginys, kuris suartino dar labiau vaikus su šeima, mamomis, kuris parodė begalinę mamų meilę ir rūpestį vaikams.

KOVAS 

√  Kovo 4 d. darželio I-ojo aukšto galerijose vyko tradicinė ugytinių ir jų tėvelių kūrybinių darbelių parodėlė „Kaziuko mugė“. Renginio organizatorė auklėtoja Laimutė Kalendrienė.

√ Kovo 10 d. darželyje vyko šventinė programa „Gražiausi žodžiai -Tau Gimtine“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.  Atsakingos meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė ir auklėtojos I.Gailienė, V.Juškienė. Joms talkino auklėtojos G.Lauruševičienė ir L.Kargajevienė. Darželio "Kiškučių", "Žvaigždučių", "Boružėlių" ir "Saulučių" grupių ugdytiniai šią dieną deklamavo pačius gražiausius eilėraščius apie gimtąją Lietuvą, dainavo daineles, šoko, net suvaidino mini spektakliuką apie Vilniaus įkūrimą. Vaikų šypsenos, dainos ir eilės atspindėjo džiaugsmą, pasididžiavimą savo šalimi, kad yra šios laimingos šalies piliečiai, kad jų mažose širdelėse slypi didelė meilė savo kraštui . Lietuvos tautinę dvasią atspindėjo piešinių parodėlė, kur vaikų kūrybiški darbeliai parodė jų sumanumą, išradingumą vaizduojant savo šalį Lietuvą. Renginio pabaigoje visi vaikučiai savo pačių pagamintas gėlytes padovanojo darželiui, pasodindami jas vidiniame kiemelyje.  

√ Kovo 15 d. 10,00 val. į darželį atvyko Klaipėdos apskrities VKP Kelių policijos tarnybos atstovas Nerijus Stonkus ir vedė „Saugaus eismo pamoką“ priešmokyklinio ugdymo "Kiškučių" ir "Žvaigždučių" grupių ir ikimokyklinio ugdymo "Drugelių", "Varpelių" ir "Saulučių" grupių ugdytiniams. Vaikams priminė saugaus elgesio kelyje taisykles, akcentavo taisyklių laikymosi svarbą, priminė kokios gali būti skaudžios pasekmės, jei taisyklių nesilaikoma. Ugdytiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje, atsakinėjo į užduodamus klausimus, įtvirtino jau turimas ir įgytas žinias.

√ Kovo 14-18 d. vyko Savaitės BE PATYČIŲ renginiai. Visą savaitę vaikams buvo organizuojamos valandėlės, pokalbiai, diskusijos, filmukų apie draugystę, pagarbą kitiems, peržiūros. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės L.Kargajevienė ir G.Lauruševičienė vedė "Zipio draugai" programos socialinių sunkumų įveikimo įgūdžiams susiformuoti valandėles, kur vaikai buvo mokomi bendradarbiauti, gebėti susivaldyti, atjausti. Lopšelio "Meškiukų", "Ežiukų" ir "Nykštukų" grupių ugdytiniai stebėjo inscenizuotą pasaką "Vištytė ir gaidelis", kurią rodė ir metodines vaizdines priemones sukūrė auklėtoja L.Stasytytė. Visą savaitę visų grupių ugdytiniai kūrė knygų skirtukus, o penktadienį vyko pas draugus į kitas grupes ir dovanojo vieni kitiems skirtukus, pasidžiaugė draugų dovanotais. Vaikai mokėsi būti dėmesingais, atjausti ir mylėti kitą vaiką. Priešmokyklinio ugdymo "Žvaigždučių" grupės ugdytiniai sukūrė 3 bendrus plakatus apie draugystę, kurdami vaikai galėjo pajausti bendrumo dvasią, mokėjimą dirbti bendradarbiaujant. Organizatorė auklėtoja R.Miškinienė, atsakingos visų grupių auklėtojos. 

√ Kovo 22 d. 9,30 val. atvyko sferinis kinas, sporto salėje po kupolu ugdytiniams buvo rodomas filmas „Kaluokahina. Užburtasis rifas“. Šiame filme susipina intriguojantis siužetas apie nykstantį rifą ir jo gelbėtojus: išmintingąjį delfiną Džeiką bei žuviuką vardu Neūžauga. Jame vaizduojama, kaip mūsų gyvenimas gali priklausyti nuo to, kas vyksta aplink mus, kaip povandeninio ugnikalnio išsiveržimas gali sunaikinti rifą, kaip pagrindiniai veikėjai Džeikas su Neūžauga bandys sužinoti kaip išgelbėti užburtąjį rifą, tačiau jiems padėti gali tik senovės legenda apie mėnulio prisilietimą. Bet kaip vandenyno gyventojai gali paliesti mėnulį? Ir čia tik viena iš intriguojančių paslapčių, kurią darželio ugdytiniai  bandė  išsiaiškinti kartu su rifo gyventojais. Daug įspūdžių vaikams paliko pats kupolas, įspūdingi vaizdai ir patirti bendri įspūdžiai.

  Kovo 24 d. 10,00 val. "Nykštukų" grupėje vyko projekto „Teatras- durys į pasakų šalį“  renginys - spektaklis „Kas namelyje gyvena“ (pagal lietuvių liaudies pasaką „Pirštinė“). Organizatorės Laimutė Kalendrienė ir Vida Kisminienė. Kupini gerų emocijų "Nykštukų" ir "Kačiukų" grupių ugdytiniai stebėjo ir vaidino pagrindinius pasakos herojus, mokėsi būti draugiškais, priimti gyventi visus gyvūnėlius į namelį, padėti prašantiems, ištiesti pagalbos ranką. Iš pasakų vaikai mokosi kurti, žaisti, pastebėti naujus dalykus, o jau žinomus geriau įtvirtinti.

√ Kovo 29 d. 10,00 val. darželyje vyko tradicinė kalendorinė Velykų šventė „Mirga margi margučių raštai“  "Žvaigždučių", "Kiškučių", "Saulučių", "Boružėlių", "Žiedelių" ir "Varpelių" grupių ugdytiniams. (Renginio organizatorės N.Pocienė,  R.Miškinienė, V.Juškienė). Ugdytiniams primenamos tradicinės šventės, viena iš jų- Velykos. Vaikams paaiškino jų šventimo tradicijas, margučių marginimo  reikšmę ir kodėl tai daroma. Visi vaikai gerai nusiteikę, įsijungė į pavasario laukimo ir pabudimo šventę, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, žaidė įvairius žaidimus, vyko ir darbas grupelėse- margučių puošimas ir aplikavimas. Ši veikla leido vaikams atsiskleisti, dirbti komandose,dalintis džiaugsmu ir gera nuotaika. Šventę pratęsė lauke, savo grupių aikštelėse, visi rideno margučius, stengėsi kuo toliau nuridenti savąjį margutį.

√ Kovo 30 d. 10,00 val. darželyje vyko tradicinės Velykų šventės renginys „Ried margutis per pasaulį“ patiems mažiausiems "Drugelių", "Kačiukų", "Nykštukų", "Ežiukų" ir "Meškiukų" grupių ugdytiniams. Labai šilta šventė, sukurta miela ir šilta šventei aplinka, kuri subūrė pačius mažiausiuosius ugdytinius kartu su šventės personažais Velykų Bobute ir Velykų Kiškučiu padainuoti, pašokti, pažaisti, parungtyniauti vieni su kitais margučių nešimo varžybose, kartu pabūti drauge. Tokios šventės leidžia vaikams geriau adaptuotis darželio edukacinėse erdvėse, labiau atsiskleisti, mokytis bendrauti, priprasti prie darželio tradicijų, patirti gerų emocijų. Ogranizatorės: meninio ugdymo mokytoja  N.Pocienė, auklėtojos R.Čichunovienė, V.Kisminienė.

VASARIS

√ Vasario 1 d.  po darželį ir grupes vaikščiojo du herojai- Baltasis Kiškis ir Juodoji Varna, kurie sveikino visus su gimtadieniu ir kvietė į spektaklį. 10,30 val. darželio muzikos salėje Klaipėdos teatras "TIP-TOP" rodė vaikams spektaklį-pasaką "Varnos gimtadienis". Tai dovana ugdytiniams Darželio 47 -ojo gimtadienio proga. Šią dieną visas darželis pasinėrė į kūrybinį procesą- puošė darželį gimtadieniui. Pasidabino darželis puikiais vaikų darbeliais, piešiniais, balionais ir nuostabiomis šypsenomis. Laukiame visi pramogų.

√ Vasario 2 d. visose grupėse vyko  „Pramogų diena“ su įvairiais netikėtumais, pramogomis, pagal auklėtojų parengtus scenarijus. Ugdytiniai šią dieną pažymėjo skirtingai, vieni turėjo džiaugsmadienį, kiti burbuliadienį, netikėtumų dieną, madų šou, linksmadienį, žaidimų dieną. Visos grupės stengėsi kuo įvairiau pažymėti darželio gimtadienį, būti išradingais, kūrybingais. Nekantrai laukiame visi rytojaus linksmybių ir žaidimų dienos.

√ Vasario 3 d. „Žaidimų ir linksmybių dieną“ darželio ugdytiniai sutiko linksmai nusiteikę, darželio gimtadienį pažymėjo išradingai, žaidė, deklamavo, dainavo, prasimanė įvairiausios veiklos, buvo labai kūrybingi. Grupių auklėtojos subūrė vaikus į darnias komandas, skatino bendruomeniškumą, įtraukė visus ugdytinius į linksmybių šurmulį. Abejingais neliko ir tėveliai, rašė gražius sveikinimus su nuoširdžiais ir šiltais palinkėjimais auklėtojoms ir darželiui.

√ Vasario 4 d. tęsėsi darželio gimtadienis, šventinį renginį „Spalvadienį“, organizavo neformaliojo švietimo mokytoja S.Neniškytė-Belkinienė. Kiekvienai grupei paskyrė po spalvą, pagal kurią turėjo visų grupių ugdytiniai pasipuošti ir atsinešti įvairių priemonių ir medžiagų tos spalvos, parengtų užduočių atlikimui- vaivorykštėse papuošti jų grupėms priskirtą spalvą, kur vaikai su didžiausiu malonumu ir begaline fantazija atliko, žaidė žaidimus surask draugą pagal spalvą, šoko pagal nuotaikingą muziką, o labiausiai patiko labai judrus šokis Fleshmobas, pagal ekrane rodomus Zumbos judesius. Vaikų sukurti darbai eksponuojami darželio informaciniuose stenduose. Visi gerai pasilinksminę, nekantriai laukėme rytojaus, visos gimtadienio savaitės kulminacinio renginio -"Tortadienio".

√ Vasario 5 d.- baigiamasis darželio gimtadienio šventinis renginys „Tortadienis“. Atsakinga meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė. Renginį organizavo auklėtojos:  L.Kalendrienė - "Žiedelių", "Boružėlių", "Drugelių" ir "Nykštukų" grupių ugdytiniams, L.Kargajevienė, L.Stasytytė- "Varpelių" ir "Žvaigždučių" grupėms, V.Juškienė, G.Lauruševičienė- "Kiškučių", "Kačiukų", "Ežiukų" ir "Saulučių" grupėms. Auklėtojos įsikūnijusios į Raudonkepuraitės, Senelės, Varnos, Senio Besmegenio ir Kiškio personažus kartu su pasipuošusiais vaikais linksminosi, sveikino visus su gimtadieniu, žaidė, dainavo, šoko, atliko įvairias užduotis. Visi kartu praleidę laiką, patyrę daug gerų emocijų suprato, kaip gera lankyti darželį, kartu juoktis ir žaisti, kartu ragauti šventinį gimtadienio tortą, kuris draugų apsuptyje ragaujamas buvo daug skanesnis ir saldesnis.

√ Vasario 9 d. 10,30 val. šventėme Užgavėnes „Šokim trypkim stipriau- žiemą išvarysime greičiau“. Visa darželio bendruomenė, pasipuošusi įvairiausiomis, pačių pasigamintomis kaukėmis, kartu su personažais Kanapiniu, Lašininiu ir Žiema, skambant linksmai ir trankiai muzikai, susirinko darželio vidiniame kiemelyje patriukšmauti, pašėlioti, išvaryti žiemą, prišaukti pavasarį. Visi linksminosi, šoko, dainavo, o 11,00 val. atvyko ugniagesių brigada ir padėjo mums užgesinti degančią Morę. Ugdytiniai įtraukiami į etnokultūrinių renginių, senų lietuvių tradicijų šventimą, ugdoma pagarba senoms tradicijoms. Vaikai turėjo gerą progą, iš arčiau susipažinti ir su gaisrininko profesija, apžiūrėti gaisrinės mašiną ir net padėti gesinti, kas skatina vaikus domėtis įvairiomis profesijomis, sužinoti apie pavojus, grėsmes. Renginį organizavo meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė ir auklėtojos I.Gailienė, R.Miškinienė,L.Kalendrienė, G.Lauruševičienė. apie darželio teritoriją. Išvykos metu auklėtojos pasakojo vaikams kaip reikia elgtis, kad būtume saugūs, kaip reikia elgtis išvykos metu, susipažino su darželį supančia aplinka. Mūsų patiems mažiausiems ši išvyka labai svarbi ir reikšminga, kartu prisidedanti prie vaikų judumo, sveikatos ir saugumo stiprinimo.

√ Vasario 11 d. "Kačiukų" grupės ugdytiniai, lydimi auklėtojos V.Kisminienės vyko į edukacinę pažintinę išvyką po darželio virtuvę, kur pradėjo savo pirmą pažintį su virėjų profesija. Vaikams virėjos parodė kiek daug prietaisų ir indų randasi virtuvėje, kaip gamina - kepa, verda valgį, kuris atnešamas į jų grupę. Vaikams buvo įdomi pažintis su darželio aplinka, su virėjo profesija.

 √ Vasario 12 d. 9,45 val. lopšelio  "Nykštukų" grupėje vyko šventinis renginys "Tėviškėle, tu mana", skirtas Vasario 16-tai paminėti.  Renginį organizavo auklėtojos L.Kalendrienė  ir R.Vaičiūnienė.  Mažieji, šventiškai pasipuošę lietuviška simbolika- trispalvėmis vėliavėlėmis, gerai nusiteikę, su plačiomis šypsenomis, skambant šventinei lietuviškai muzikai susirinko į grupę, kur visi kartu šoko šokį "Žaislai", dainavo dainą "Laivelis", drąsesnės mergaitės deklamavo eilėraštukus, o auklėtojos įdomiai pasakojo kas yra gimtinė, kokios spalvos yra vėliavoje. Spalvų įtvirtinimui, vaikai atliko bendrą kūrybinį darbą- savo delniukais, nuspalvintais geltona, žalia ir raudona spalvomis, uždėjo ant popieriaus lapo, kuris turėjo Lietuvos formą, sukurdami mūsų trispalvę vėliavą. Vaikai jautėsi laisvi, kūrybiški, patyrė džiugių emocijų, patyrė bendrumo jausmą. 

 √ Nuo vasario 15 d. iki kovo 15 d. darželyje organizuota vaikų piešinių paroda "Graži mano tėvynė- Lietuva", skirta Vasario 16-tai paminėti. Vaikų piešiniuose atsispindėjo Lietuvos simbolika, gamtos grožis ir pasididžiavimas savo gražia šalimi - Lietuva. Ugdytiniai buvo kūrybiški, naudojo įvairią techniką, darbai atlikti su meile, pagarba savo tėvynei. Organizatorės I.Gailienė, V.Juškinė.

√ Vasario 29 d. 9,30 val. atvyko Vilniaus „Bitės“ teatras ir  Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" ugdytiniams parodė spektaklį  „Istorijos iš vabalėlių gyvenimo“. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi pagrindinės herojės Bitutės istorijų, sužinojo kaip ji gyvena, kokius draugus turi, kokius svarbius darbus tenka jai nudirbti. Tai pamokanti istorija, skatinanti puoselėti gražią draugystę.

 

SAUSIS

 √ Sausio 6 d. darželyje vyko trijų Karalių: Kasparo, Merkelio ir Baltazaro  vaikštynės po grupes ir kvietimas susirinkti 10,15 val. darželio muzikos salėje, kur vyko puikus atsisveikinimo su žaliaskare eglute renginys "TRYS KARALIAI". Trys Karaliai  visiems prisistatė, papasakojo apie save, savo dovanas (smilkalus, aliejų ir auksą)   ir palinkėjo būti laimingiems, sveikiems, dosniems, kūrybingiems, turtingiems gerais poelgiais. Po palinkėjimų vaikai nuotaikingai nusiteikę šoko, dainavo, minė mįsles ir atsisveikino su Kalėdų eglute iki kitų metų. Atsakingos- auklėtojos Rosita Vaičiūnienė, Gražina Lauruševičienė, logopedė Vilma Jankauskaitė, joms talkino meninio ugdymo mokytoja Nijolė Pocienė.

 √ 2016 m. sausio 13 d.  Laisvės gynėjų dieną 8,00 val. vyko pilietinė akcija "Atmintis gyva, nes liudija", visa darželio bendruomenė dešimčiai minučių užgesinome visas šviesas ir languose uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes. Grupių auklėtojos apie šios dienos svarbą vaikams pasakojo jiems suprantama  forma, dalinosi savo prisiminimais, o 10,00 val. vyresniųjų vaikų grupės susirinko muzikos salėje pasiklausyti pasakojimo apie sausio 13-tą dieną žuvusius kovotojus už laisvę, visi kartu iš mažų žvakučių sudėjo žodį "LAISVĖ", taip prisijungėme ir prie prasmingos pilietinės akcijos „Neužmirštuolė“. Prisisegdami neužmirštuoles, parodėme, jog žuvusiųjų vardai ir darbai nepamiršti. Vyko diskusijos apie Lietuvą, valstybę, laisvę ir nepriklausomybę, visi kartu klausėsi Lietuvos himno, dainų apie Lietuvą. Šis renginys, ugdantis vaikų pilietiškumą, visus mokė drauge susiburti, bendrauti, susikaupti, pabūti rimtyje, pamąstyti. Organizatorė auklėtoja Birutė Valauskienė. 

√ Sausio 14 d. 15,10 val.  „Žvaigždučių“ grupėje edukacinę valandėlę „Kaip atsiranda muilas?“ vedė mama Liudmila Mockuvienė. Vaikus supažindino su pagrindinėmis muilo savybėmis, jo sudėtinėmis dalimis: šarmu, aliejumi, žolelėmis, eteriniu aliejumi ir kt. Labai smalsiai susidomėjo darbo su muilu apsaugos priemonėmis: raspiratoriumi, apsauginiais akiniais, pirštinėmis. Daug žinių gavo apie muilo svarbą, muilo rūšis, pavadinimus, spalvas. Patys iš muilo masės formavo sau muiliukus- širdeles, suprato, kad muilą galima ne tik nusipirkti, bet ir patiems pasigaminti, o pasigaminus dovanoti. Organizatorė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Kargajevienė.

√ Sausio 14 d vyko "Žiedelių" grupės edukacinė valandėlė pas bendrosios praktikos slaugytoją "Kas rūpinasi mūsų sveikata darželyje". Tikslas: supažindinti vaikus su bendrosios praktikos slaugytojos darbu. Organizatorė auklėtoja Žana Tarozienė. Bendrosios praktikos slaugytoja papasakojo vaikams apie savo darbą, parodė savo darbo vietą, patikrino vaikų švarą, pasakojo vaikams, kodėl ir kaip turime rūpintis savo švara. Vaikai apžiūrėjo kabinetą, pastebėjo ir įvardino priemones.

√ Sausio 20 d. 15,20 val. "Nykštukų" grupės ir sausio 27 d. 10,00 val. "Meškiukų" grupės ugdytiniams buvo organizuotos edukacinės išvykos į darželio virtuvę tema „Kas lopšelyje gyvena?“. Organizatorės auklėtojos L.Kalendrienė, R.Vaičiūnienė, L.Stasytytė. Kadangi lopšelio grupės vaikučiams į tolimas išvykas vykti dar anksti, tai jie puikiai adaptuojasi darželio teritorijoje, vyksta į darželio edukacines erdves ir bendrauja su įstaigoje dirbančiais darbuotojais. Ši išvyka, leido susipažinti su virėjomis, su virtuvės aplinka, pamatyti ir paklausyti kaip virėjos ruošia maistą, sužinoti iš kur į jų grupę atkeliauja maistas, o pabaigoje net ir pasmaguriauti. 

√ Sausio 22 d. 9,30 val. jaunesniosios darželio "Kačiukų" grupės ugdytiniai, vadovaujami auklėtojos Vidos Kisminienės vyko į edukacinę pažintinę išvyką pas darželio vyresniuosius draugus, į priešmokyklinę "Kiškučių" grupę, susipažinti su vyresniųjų grupės aplinka, mokymo priemonėmis, žaislais, o labiausiai visus domino iki šiol jiems nematytas "Šviesos" stalas, kuris vaikus užbūrė, įtraukė į aktyvią, įdomią veiklą, suteikė daug gerų emocijų, vaikai laisvai reiškė savo fantazijas, pasitelkdami lakią vaizduotę, improvizavo kurdami įvairius piešinius, ornamentus.

√ Sausio 22 d. 11,00 val. darželyje vyko Žiemos ir sporto šventė - "Česnakėlis atkeliavo visos ligos išgaravo". Organizatorė- neformalaus švietimo mokytoja Santa Neniškytė-Belkinienė, jai talkino grupių auklėtojos ir bendrosios praktikos slaugytoja Judita Andrijauskienė. Šventės personažas "Česnakėlis" visus vaikus pakvietė į lauką pasportuoti, gerai praleisti lauke laiką, pasimankštinti, būti visiems stipriems ir sveikiems palinkėjo ir įstaigos direktorė Andželika Petkevičienė. Nuskambėjus linksmai dainelei "Besmegenių parduotuvė", visi vaikai , kartu su auklėtojomis, vadovais padarė apšilimo mankštelę, o vėliau įsijungė į aktyvią fizinę veiklą: dalyvavo estafetėse su rogutėmis aplink pažymėtus orientyrus, dalyvavo sniego kasimo varžybose, o pati smagiausia užduotis buvo "Sniego mūšis". Aktyviai pasportavus visi buvo pavaišinti "Česnakėlio" vaišėmis (duonyte su česnakėliu), kad nesirgtų, kad būtų užsigrūdinę ir sveiki. Ši šventė suteikė vaikams daug džiugių emocijų, sutelkė draugiškam bendarvimui, sveikos gyvensenos įpročių formavimui.

√ Sausio 27 d.  "Drugelių" grupės ugdytiniai kartu su grupės auklėtoja Rita Čichunoviene vyko į edukacinę pažintinę išvyką į "Kačiukų" grupę, susipažinti su naujomis darželio erdvėmis, puoselėti draugiškus santykius su kitais vaikais, mokytis bendradarbiauti, dirbti komandose, kartu kurti ir patirti naujus įspūdžius, mokytis dalintis žaislais ir kitomis priemonėmis, pasidžiaugti nuveikta bendra veikla. Taip vaikams skiepijamas bendruomeniškumo jausmas, lavinami socialiniai, komunikaciniai bei kūrybiniai įgūdžiai.

 

2015 METAI 

GRUODIS

 √ Gruodžio 1 d. 16,45 val.  darželyje vyko renginys  tema „Kai šviečia žibintai“, organizatorės ikimokyklinio ugdymo auklėtojos I.Gailienė, V.Juškienė ir L.Kalendrienė, joms talkino B.Valauskienė, R.Vaičiūnienė, meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė. Dalyviai: "Boružėlių", "Saulučių", "Nykštukų" ir "Žvaigždučių" grupių ugdytiniai. Renginys suteikė vaikams daug gerų emocijų ir truputėlį mistikos, nes antra renginio dalis vyko kieme, tamsoje, su savo gamybos žibintais, su žibintų paleidimais aukštyn į tamsą, kas vaikams buvo labai įdomu. Renginys buvo šiltas, su įvairiais nuotykiais- Nykštuko lobio iškojimu, gerumo Angelo palinkėjimais ir mažų dovanėlių įteikimu, su vaikų vaidinimais, dainomis, lietuvių liaudies žaidimais, vaikų, tėvelių ir pedagogių šiltu pabendravimu.

√ Nuo gruodžio 1 d. vaikai savo piešiniais,  tema „Apšerkšniję mūsų žiemos, balta, balta kur dairais“  papuošė darželį bei savo grupes. Atsakinga edukacinės aplinkos kūrybinės grupės narė  L.Kalendrienė ir grupų auklėtojos. Labai kūrybiškos, šventinių idėjų pilnos ir daug jėjų atdiduodančios- edukacinės kūrybinės grupės vadovė B.Valauskienė, grupės narė auklėtoja K.Antanavičienė. Jos papuošė visą įstaigą artėjančių švenčių tematika. Smagu, kad įstaigoje dirba tokie puikūs darbuotojai, kurie negailėdami savo laiko, jėgų, stengiasi, kad darželis visas alsuotų artėjančių švenčių dvasia ir laukimu. Už tai visi nuoširdžiai dėkojame.

√ Gruodžio 7 d. 10,30 val.  į darželį atvyko Kauno „Teatriukas Smagumėlis“ su spektakliu „Zuikis keliauninkas“, kuris vaikus pradžiugino gerais įspūdžiais , nuotaikinga muzikine istorija, apie Zuikio kelionę mišku, jo sutiktus veikėjus ir kitus patirtus nuotykius.

√ Gruodžio 15-16 d. vyko Kalėdiniai renginiai su atvykusiu Kalėdų seneliu “Dainuok, žiemuže”. Dalyvavo „Žiedelių“, „Varpelių“, „Boružėlių“, „Žvaigždučių“, „Kačiukų“, „Nykštukų“, „Ežiukų“, „Kiškučių“, „Meškiukų“, „Drugelių“ ir „Saulučių“ gr. ugdytiniai, jų auklėtojos ir tėveliai. Dvi dienas darželis gyveno šventinėmis nuotaikomis, stebuklų laukimu, žaidė, dainavo, šoko, pokštavo kartu su beždžionėle Mole bei klounu Zigmu, o Kalėdų senelis atnešė vaikučiams daug dovanų.   

√ Gruodžio 17 d. 17,00 val. vyko Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" Tėvų tarybos susirinkimas. Dalyvavo visų grupių tėvų komitetų pirmininkai. Išrinkta Tėvų tarybos pirmininke Dovilė Bytautė, "Ežiukų" grupės tėvų komiteto pirmininkė. Direktorė Andželika Petkevičienė pristatė 2015 m. finansinių išteklių, skirtų įstaigos išlaikymui panaudojimo tikslingumą, pateikė ataskaitą apie įvairių darbų atlikimą, gerinant darželio vidaus ir išorės aplinką, prekių įsigijimą, užtikrinant darbuotojų ir ugdytinių saugumą, ugdymosi aplinkos gerinimą, gautos gyventojų pajamų 2 procentų tėvų paramos panaudojimą. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Kasteckienė pristatė 2015 m. ugdomosios veiklos rodiklių ataskaitą: pateiktų paraiškų, vykdytų projektų, organizuotų edukacinių išvykų, dalyvavimą miesto, respublikos, tarptautiniuose renginiuose, surengtų įstaigoje renginių, atvykusių kolektyvų teiktų paslaugų, atvirų pedagogų vestų veiklų, metodinių priemonių rengimą, įsigijimą, renginių vestų su socialiniais partneriais, tėvais, atliktų tyrimų ir t.t. 

√ Gruodžio 14-18 d. darželyje eksponuojama Kalėdinių puokščių paroda. Atsakinga K. Antanavičienė ir edukacinės aplinkos kūrybinė grupė. 

√ Gruodžio 18 d. vyko AKCIJA- „Tau tariu AČIŪ“. Atsakinga priešmokyklinio ugdymo pedagogė L.Kargajevienė. "Žvaigžučių" grupės ugdytiniai aplankė visus įstaigos darbuotojus, svečiavosi pas juos jų darbo vietose ir padėkojo visiems už tai, kad prisideda prie jų ugdymo ir gerų sąlygų sudarymo, kad jie atėję į darželį jaučiasi reikalingi, mylimi, kad jiems dovanojamos šypsenos, atveriamos širdys ir juos sušildo direktorės, pavaduotojų, logopedės, kitų pedagogų ir auklėtojų geri žodžiai. Aplankė ir draugus kitose grupėse, padėkojo už puikią ir nuoširdžią draugystę.

 √ Gruodžio 23 d. 13,15 val. darželio muzikos salėje vyko įstaigos darbuotojų Kalėdinė popietė. Dalyvavo ir garbingas svečias kunigas Virgilijus Poška, kuris priminė visiems, kad Adventas tai dvasinės remybės, rimties ir susikaupimo laikotarpis, kad tai metas, kada reikia daryti gerus darbus, pamąstyti apie prabėgusius metus ir nuveiktus darbus per juos, kad reikia išmokti teikti džiaugsmą ne tik aplinkiniams, bet ir sau. Darbuotojai kartu pabendravo rimties ir susikaupimo prieš didžiąsias šventes popietėje, vyravo šilta ir gera atmosfera, širdis palietė kunigo kalba, garžius žodžius ir palinkėjimus išsakė įstaigos administracija, kolegės šildė mūsų širdis gražiomis dainomis, išklausėme įdomaus paskojimo apie angelus bei kiekvienas išsitraukė savo angelą su palinkėjimais. Tai renginys, kuris dar labiau apjungė visą bendruomenę, suteikė ryžto naujiems darbams ateinančiais metais.

LAPKRITIS

√ Lapkričio 4 d. 11,00 val. „Drugelių“ gr. vyko  į  edukacinę išvyką- Klaipėdos "Draugystės" parką, kur vaikai susipažino su tenai augančiais medžiais, rinko įvairiaspalvius lapus, žaidė žaidimus, pasportavo sportinių įrengimų, esančių parke, pagalba.  Visi aktyviai pajudėję ir pasportavę, pasisėmę žinių, žvalūs grįžo į grupę. (Organizatorė auklėtoja R.Čichunovienė). 

√ Lapkričio 6 diena, Klaipėdos lopšelyje-darželyje "Liepaitė" - Atvirų durų diena, kurios metu atvyko ugdytinių tėveliai  ir kartu su savo vaikais dalyvavo ugdomojoje veikloje, skaitė įdomias pasakas, kartu pabuvo kūrėjais, žaidė įvairius žaidimus, o drąsiausios mamos vedė vaikams užsiėmimus. Tėveliai galėjo matyti ką veikia jų vaikai darželyje, kaip dalyvauja ugdomojoje veikloje, sportuoja ar ilsisi. Buvo smagi ir šilta diena darželyje, kur tėvai bendravo su savo atžalomis, kur vaikai didžiavosi ir džiaugėsi savo tėveliais, kurie įsiliejo į bendrą ugdomąją veiklą.

download√  Lapkričio 6 d. - PYRAGŲ DIENA (akciją organizavo auklėtojos R.Miškinienė, Ž.Tarozienė), todėl tėveliai kartu su vaikučiais, įstaigos darbuotojai atsinešė gausybę pyragų, sausainių ir įvairiausių keksiukų, galėjo visi sočiai vaišintis paruoštais gaminiais ir aukoti pinigėlius "Išsipildymo akcijai 2015". Taip pat sulaukėme mielų svečių- Klaipėdos lopšelio-darželio "Alksniukas" direktorės ir jos komandos, kuri labai originaliai pasipuošę, atvežė mums pyragų, už kuriuos nuoširdžiai dėkojame. Akcijos metu surinkome 178,07 eurų, kuriuos pervedėme į išsipildymo akcijos nurodytą sąskaitą. Džiaugiamės prisidėję prie šios akcijos ir manome, kad dalindamiesi gerumu skleidžiame gėrį, rūpestį ir meilę kitam žmogui.

√  Lapkričio 10 d. 10,45 val. atvyko Kauno Drakoniuko teatras su muzikiniu spektakliu „Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį“, kuris vaikus smagiai supažindino su įvairiomis pasaulio šalimis- Japonija, Argentina, Vokietija ir Amerika, jų tradicijomis ir papročiais. Ugdė patriotiškumą, kad ir kaip kitur gerai ir gražu, bet namuose- Lietuvoje, visų geriausia, atskleidė, kad iliuzijų vaikymasis gali atnešti nusivylimą, todėl reikia labiau vertinti tai, ką turime. 

√  Lapkričio 11 d. 10, 00 val. darželyje vyko kultūrinis renginys Klaipėdos miesto ir įstaigos  pedagogams  - „Senelių nertos pasakaitės“,  dalyvavo priešmokyklinio amžiaus vaikai, jų seneliai ir mokytojai.  Renginio svečiai - senjorų kolektyvas "Žemaičių alkierius" smagia žemaitiška daina pradėjo renginį, o trys močiutės- auklėtojos Laima Kargajevienė, Laimutė Kalendrienė ir Rita Čichunovienė kvietė dalyvius į įvairių užduočių atlikimą bei sekti pasakaites vaikams. Lopšelio-darželio "Kregždutė" ugdytinės Domilės senelis Česlovas Jablonskis su dviem savo anūkėlėmis sekė pasaką "Zuikis Puikis"; smagiai užgrojo akordeonu lopšelio-darželio "Liepaitė" ugdytinio Benedikto senelis Stanislovas Kriščiukaitis, o  jo anūkėliai kartu su mama ir močiute gražiai pašoko; pasaką "Peliukas ir erelis" sekė močiutė Danutė Povilionienė su anūkėliu Modestu; močiutė Laima Pušinskienė su anūkėle Kamile sekė "Močiutės pasakėlę"; labai gražiai, puikia žemaitiška šneka papasakojo ir suvaidino iš lopšelio-darželio "Inkarėlis" močiutė Aldona Peldienė su anūku Džiugu pasaką "Pupa"; iš lopšelio -darželio "Pušaitė" močiutė Marytė Triuškienė su Gvidu sekė pasaką "Vaikų pasaka", o Austėjos močiutė Romualda Rasulova grojo pianinu, o Austėja su savo mama padainavo pasaką-dainelę "Pasakaitė"; iš lopšelio-darželio "Giliukas" Elzės močiutė Johana Bučienė pasekė pasakaitę "Skubos darbas". Visus atvykusius svečius pasveikino nuotaikinga daina, gražiomis eilėmis  apie močiutę lopšelio-darželio "Liepaitė" ugdytiniai, kuriuos parengė meninio ugdymo mokytoja Nijolė Pocienė. Renginio pabaigoje žodį tarė atvykę svečiai: Klaipėdos švietimo skyriaus vyr. specialistė Ramunė Zavtrikovienė ir KPŠKC metodininkė Silvija Simpukienė bei padėkos žodį tarė įstaigos direktorė Andželika Petkevičienė. Sušokę smagų šokį, apdovanoti padėkos raštais, apžiūrėję įstaigos darbuotojų surengtą rankdarbių-mezginių  parodą "Darbščios mūsų rankos",  pasidžiaugę sukurta šilta atmosfera, gražiai papuošta darželio aplinka, kurią kūrė auklėtoja Birutė Valauskienė ir jos pagalbininkai, svečiai ir renginio dalyviai išsiskirstė.

√  Lapkričio 18 d. 10,00 val. darželyje buvo organizuotos Civilinės saugos pratybos (stalo pratybos). Aptartas labai svarbus klausimas- darbuotojų veiksmai susirgus ugdytiniui meningokokine infekcija, parengtas veiksmų planas, susipažinta su pagrindiniais šios ligos požymiais. Atsakinga direktoriaus pavaduotoja ūkio ir bendriesiems klausimams Laura Mackevičiūtė. 

 Lapkričio 19 d. įvyko „Žvaigždučių“ grupės tėvų susirinkimas, tėvai supažindinti su 4 val. darbo darželio modeliu ir kitais svarbiais klausimais. Atsakingos auklėtojos L.Kargajevienė ir I.Belskienė. 

Amsis√ Lapkričio 23 d. į darželį atvyko policijos komisariato atstovai ir jų bičiulis Amsis, kurie priminė vaikams, kaip reikia elgtis kelyje, kaip saugiai pereiti gatvę ir kitas saugumo taisykles. Dalyvavo priešmokyklinio ugdymo "Kiškučių" ir "Žvaigždučių" grupių  ir ikimokyklinio ugdymo "Boružėlų" ir "Saulučių" grupių ugdytiniai ir jų auklėtojos. Vaikams parodė pamokančius filmus, buvo užduota daug klausimų, į kuriuos turėjo atsakyti ir draugams paaiškinti, kad vakare saugu yra vaikščioti su atšvaitais, kurių pagalba vairuotojai pastebės vaikus ir išvengs nelaimingų atsitikimų. Vaikai Amsiui pažadėjo gražiai ir saugiai elgtis kelyje, kieme, darželyje.

√ Lapkričio 25 d. 17,00 val. bendradarbiavome su soc. partneriais Martyno Mažvydo progimnazija.Vyko  priešmokyklinio ugdymo "Kiškučių" ir "Žvaigždučių" grupių tėvų susirinkimas, kuriame pradinių klasių mokytojos Vida Šiuparienė ir Daiva Blagnytė pristatė savo mokyklą, jos tradicijas, konkursus, rengiamus renginius, galimybes vaikams rinktis įvairias veiklas, supažindino su saugumo sistema mokykloje, pristatė naujai kuriamas inžinerinės pakraipos klases. 

√ Lapkričio 25 d. vyko nemažai renginių: 15,45 val. muzikos salėje vyko  "Žiedelių" grupės vakaronė su tėveliais - „Močiutės seklyčioje“; 16,45 val. muzikos salėje vyko  vakaronė su tėveliais - „Ganiavos pabaigtuvės“ „Saulučių“ gr., o po renginio - įvyko tėvų susirinkimas;   „Boružėlių“ grupės auklėtojos I.Gailienė ir R.Vaičiūnienė vedė tėvų susirinkimą 17,15 val. Vakarones organizavo grupių auklėtojos Ž.Tarozienė ir R.Miškinienė, V.Juškienė ir K.Antanavičienė ir meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė. 

√ Lapkričio 26 d. 15,45 val. tėveliams renginį paruošė tema - „Duonos riekelėje“ „Kiškučių“ gr.; "Drugelių" gr. tėvų susirinkimas vyko 16,45 val., o 17,00 val.- tęsė bendravimą vakaronėje su tėvais - tema „Katė ir pelės“;  17,00 val. tėvų susirinkimus vedė ir lopšelio „Nykštukų“ ir „Ežiukų“ grupių auklėtojos L.Kalendrienė ir R.Vaičiūnienė, A.Gibaitė ir R.Jarovaitienė, kurių metu aptarė svarbius grupių reikalus, aptarė pasiruošimą žiemos šventėms. Vakarones rengė grupių auklėtojos R.Čichunovienė ir R.Miškinienė, G.Lauruševičienė ir I.Belskienė, joms talkino meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė. Vyravo gera nuotaika, laimingi vaikučiai džiaugėsi galėdami pradžiuginti tėvelius, save atskleidė dainose, šokiuose, eilių skaityme.

√   Lapkričio 27 d. 16,45 val. „Varpelių“ gr.  vyko tėvų susirinkimas, o po jo sporto salėje pramoga - „Pabūkime kartu“. Renginį parengė auklėtojos B.Valauskienė ir A.Sedauskienė. Renginio metu vaikams Močiutė Agota priminė rudenines daržoves, visi apžiūrėję ir paragavę šviežių daržovių ir vaisių, energingai pasportavo, parungtyniavo. Vyko sportinės varžybos, kuriose dalyvavo ne tik vaikučiai, bet ir su savo vaikučiais gausiai susirinkusios mamytės- mėtė kamuoliukus į krepšį, rideno kamuolius, mamytės sudalyvavo vaikučių nešimo lenktynėse, vėliau  visi linksmai pašoko, minė mįsles. Energingumu ir gera nuotaika visus užkrėtė grupės auklėtoja B. Valauskienė. Po rungčių visi draugiškai nutarė, kad nugalėjo draugystė. Vaikai patyrė daug džiaugsmo, didžiavosi ir sirgo už mamytes, kurios labai stengėsi, kiekviena norėjo būti greičiausia. Buvo tikrai šiltas ir nuoširdus vaikų ir tėvų bendravimas ir bendradarbiavimas, kuris tik vienija ir stiprina šeimos vertybes, o judėjimas stiprina visų sveikatą. 17,00 val. tėvų susirinkimą vedė ir "Meškiukų" grupės auklėtoja L.Stasytytė.

√ Lapkričio 30 d. 9,30 val.  į darželį atvyko Palangos zoologijos sodo insektariumas ir vaikams pravedė edukacines valandėles  tema „Nariuotakojai darželyje“. Dalyvavo priešmokyklinio ugdymo "Kiškučių", "Žvaigždučių" ir ikimokyklinio ugdymo vyresniojo amžiaus "Saulučių", "Boružėlių" ir "Žiedelių" grupių ugdytiniai, juos atlydėjusios grupių auklėtojos. Vaikai pamatė vorus paukštėdas, didžiausius pasaulio tarakonus, gyvalazdes ir kt. nariuotakojus gyvūnus. Pamokėlių metu sužinojo, kuo jie maitinasi, kur gyvena, lygino jų išvaizdas, skaičiavo kojas ir akis, pakartojo spalvas, pakalbėjo apie jų daromą žalą. Patirti įspūdžiai atsispindėjo vaikų darbeliuose, kuriuos ilgai aptarinėjo ir dalinosi įgytomis žiniomis.

√ Lapkričio 30 d. 16,20 val.  puikų renginį tema „Viešnagė pas močiutę“ tėveliams surengė "Kačiukų" grupės ugdytiniai kartu su auklėtojomis V.Kisminiene ir K.Antanavičiene. Mažieji apsilankė pas močiutę Vidą, jai padainavo daug dainelių, pašoko ir pagrojo muzikinius kūrinėlius. Močiutė uždavė nemažai mįslių ir vaikučiams, ir tėveliams. Vaikučiai kvietė savo tėvelius kartu pašokti. Nuoširdus bendravimas šildė mažųjų ir tėvelių širdis, plati šypsena nedingo tėvelių veiduose, stebint savo atžalas, tapusias mažaisiais aktoriais,  tėvai nuoširdžiai padėkojo auklėtojoms už tėvelių lūkesčių išsipildymą. 17,00 val. vyko "Žvaigždučių" grupės adventinė vakaronė - „Gerumo, meilės ir vilties šviesoje“. Renginį organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogės L.Kargajevienė ir I.Belskienė, joms talkino meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė. Vaikai tėveliams parodė spektaklį, kuris maloniai nuteikė visus vidinei ramybei, švenčių, stebuklų laikimui, norų ir svajų išsipildymui, gerų darbų darymui, meilę artimui. Kartu su tėveliais prisiminė, kokie burtai daromi švenčių išvakarėse ir kokias tradicijas turi šeimos, švenčiant Kalėdas ar Kūčias, o renginį užbaigė visi kartu pagamindami bendrą kūrinį- adventinį vainiką ir uždegdami pirmąją Advento žvakutę.

SPALIS 

√ Spalio  5 d. 13,00 val.  Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" pedagogai minėjo  Tarptautinę Mokytojų dieną. Gražius ir šiltus žodžius įstaigos darbuotojams tarė direktorė A.Petkevičienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Kasteckienė, priešmokyklinių grupių auklėtojos G.Lauruševičienė ir L.Kargajevienė. "Žvaigždučių" ir "Kiškučių" grupių ugdytiniai, parengti meninio ugdymo mokytojos N.Pocienės, padainavo, pagrojo puikų kūrinį "Elisse" ir tarė šiltus žodžius savo auklėtojoms.  Ilgiausiai dirbantiems pedagogams įteikti padėkos raštai ir padėkota už jų atsidavimą šiai profesijai, vaikams. 

√  Nuo spalio 5 iki 9 d. darželyje vyko daug įvairių rudenėlio šventės teminės savaitės „Ką darau, kad būčiau sveikas" renginių. Organizatoriai- meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė, neformaliojo švietimo mokytoja S.Neniškytė-Belkinienė ir auklėtojos. Visą savaitę buvo eksponuojama parodėlė iš gamtinės medžiagos "Linksmosios rudens gėrybės", vyko sportinės pramogos "Rudenėlio takeliu", šventiniai rytmečiai "Aukso lapai dengia žemę""Rudeninis madų šou" bei nuostabi vaikų sukurtų rudeninių skrybėlių parodėlė, rodomas pačių sukurtas spektakliukas "Daržovių mišrainė", parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogės, buvo organizuota išvyka į Klaipėdos botanikos sodą. Visą savaitę vaikai, auklėtojos ir ugdytinių tėveliai aktyviai įsijungė į bendrą veiklą, išmoningai kūrė, turėjo gerą laiką ir geras emocijas. 

 √  Spalio 21 d.  9,20 val. atvyko Šiaulių teatras „Svirplys“ su spektakliu „Trys draugai“. Vaikai turėjo mažą kelionę po smagią  šalį, kurioje  susidraugavo su įvairiais personažais: geruoju dėdule Milžinu, storapilviu kepėju, sportininku Kiškiu Piškiu, sloguojančia Meškute ir būgnininku Ežiuku. Pasiklausė pamokančių muzikinių istorijų apie tai, ką reikia daryti, kad nesirgtume gripu, kokia svarbi mums yra rytinė mankšta ir daug kitų istrorijų. Vaikai, kartu su personažais dainavo, žaidė linksmus žaidimus.

√ Spalio 23 d. darželyje 10,30 val. vyko akcija „Tausok ir mylėk gamtą“  (pagrindinė idėja - saugau ir puošiu „Liepaitės“ kiemelį), vaikai, tėveliai, pedagogai atsinešė įvairių gėlių (tulpių, narcizų ir kt.) svogūnėlius ir skambant puikios muzikos garsams, susodino juos į darželio gėlynus, kad pavasarį darželis pasipuoštų spalvingais gėlių žiedais ir ilgai visus mus džiugintų. Pasidžiaugė draugų pagamintomis gėlytėmis, gerai nusiteikę kibo į tvarkymosi darbus- rinko nukritusius medžių lapus iš darželio teritorijos. Po tokių gerų darbų darželis nušvito kitokiomis spalvomis. Pagrindinė renginio organizatorė auklėtoja B.Valauskienė, talkino visos grupių auklėtojos.

√  Spalio 27 d. 9,00-14,00 val.  atvyko fotografas iš Kauno ir fotografavo visų grupių pasipuošusius ugdytinius, įstaigos pedagogus bei darbuotojus. Kieme, šviečiant saulei, auksinių lapų fone, visa lopšelio-darželio "Liepaitė"  bendruomenė nusipaveikslavo bendrai nuotraukai.

√  Spalio 28 d. 16,30 val. (muzikos salėje) vyko tėvų (kurių vaikams teikiama logopedo pagalba) susirinkimas. Susirinkimą vedė logopedė Vilma Jankauskaitė, kuri supažindino tėvus su pagrindiniais vaikų fonetinio kalbėjimo sutrikimais, priminė, kad kalbėjimo sutrikimų šalinimas yra ilgas procesas ir tėvai turi prisidėti prie šio nuoseklaus proceso, pristatė užduotis, kurias vaikai su tėveliais turės atlikti kasdien, parengė atmintines ir kt. medžiagos.

√ Spalio 29 d. 10,30 val. "Boružėlių", "Kiškučių" ir "Žvaigždučių" grupės kartu su auklėtojomis G.Lauruševičiene, I.Belskiene, I.Gailiene, B.Valauskiene ir L.Kargajeviene surengė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuojamos akcijos "Kartų diena"  šventinę pramogą (muzikos salėje) "Lai skamba senolių dainos". Talkino meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė. Dalyvauti renginyje buvo pakviestas ir senjorų ansamblis "Rūta", kuris vaikams atliko keletą linksmų dainų, kartu su vaikais šoko ratelyje, dainavo, sekė pasakėčias. Vaikai negailėjo šiltų ir gražių žodžių mūsų brangioms močiutėms ir išmintingiems seneliams, dainavo, grojo ir šoko, bendravo su skirtingų kartų atstovais, kvietė visus į bendrą ratelį pašokti, sėmėsi patirties, susipažino su senolių tradicijomis, papročiais. Visi dalyviai šildė vieni kitus vidine šiluma, gerumu, noru pažinti vieniems kitus. Patyrėme labai daug gerų emocijų.

RUGSĖJIS

√ 2015-09-01, 10,30 val. "Liepaitės" darželio vidiniame kiemelyje vyko renginys skirtas Rugsėjo 1-ajai "Lik sveika, vasarėle",  organizavo auklėtojos G.Lauruševičienė, R.Čichunovienė. Personažai Vasarėlė ir Bitutė pasveikino visus vaikučius ir jų tėvelius su naujais mokslo metais, linkėjo geros nuotaikos visiems, prisiminė gerus vasaros įspūdžius, padainavo, pasilinksmino, maloniai pasibuvo su, per vasarą nesimatytais, draugais.

√ Rugsėjo 10 dieną 16,30 val. (muzikos salėje) vyko darželio grupių ("Kačiukų", "Drugelių", "Varpelių", "Žiedelių", "Boružėlių", "Saulučių") tėvų susirinkimas, 17 val.- auklėtojos tęsė grupėse. Direktorė Andželika Petkevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Kasteckienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Judita Andrijauskienė suteikė informaciją tėvams dėl saugios aplinkos, tėvų paramos, grupių jungimo priežasčių ir galimybių, naujos apmokėjimo tvarkos, vaikų maitinimo, lankomumo, sveikatos pažymų, reikalavimų vaikų aprangai ir avalynei, ugdomosios veiklos (renginių, projektų, išvykų ir bendradarbiavimo), specialistų veiklos ir papildomų paslaugų teikimo.

√  Rugsėjo 16 d. 9,30 val. (muzikos salėje) atvykęs Kauno „Klouno“ teatras parodė vaikams linksmą ir nuotaikingą spektaklį „Pasakėlių pasakėlė“. Vaikai susipažino su dviem klounais, stebėjo kokius pokštus jie krečia. Šis spektaklis visus užkrėtė gera nuotaika. 

√ Rugsėjo 17 dieną 16,30 val. Klaipėdos lopšelio-darželio muzikos salėje įvyko priešmokyklinio ugdymo grupių ("Kiškučių", "Žvaigždučių") tėvų susirinkimas, o  17 val. susirinkimą tęsė su grupių auklėtojomis. Darželio vadovai supažindino tėvus su nauja mokėjimo tvarka, ugdomosios veiklos organizavimu, saugios aplinkos įgyvendinimu, reikalavimais dėl vaikų sveikatos pažymų, aprangos, avalynės ir individualių mokymo priemonių įsigijimo.

√  Rugsejo  21 dieną  17,00 val. (darželio sporto salėje) vyko parodomasis KARATE užsiėmimų pristatymas, kuriuos vedė du treneriai. Gausiai dalyvavo ugdytiniai ir jų tėveliai. Vaikai su dideliu užsidegimu atliko įvairius pratimus ir užduotis, klausė trenerių ir stengėsi viską atlikti kuo geriausiai. Po tokio vaizdaus užsiėmimų pristatymo dar labiau pasipildys norinčių lankyti šio būrelio užsiėmimus.

√ Rugsėjo 22 d. pirmo aukšto galerijoje surengta nuotraukų paroda „Aktyvus laisvalaikis“ (organizatorė S.Neniškytė-Belkinienė)

√  Rugsėjo  22 d.  nuo 10,00  iki 12,00 val. (muzikos salėje) vyko parodomasis šokių būrelio užsiėmimų pristatymas. Šokių vadovas mokė vaikus įvairių šokio žingsnelių, įsiklausyti į ritmą, stengtis atlikti judesius kartu. Vaikai dalyvavo noriai, su gera nuotaika.

√ Rugsėjo 23 dieną lopšelio ("Nykštukų", "Meškiukų", "Ežiukų") grupių grįžtamasis tėvų susirinkimas 16,30 val. (muzikos salėje), 17 val. (grupėse). Pagrindinis susirinkimo tikslas, aptarti vaikų adaptaciją, aptarti problemas, susipažinti su šio amžiaus vaikų vystymosi ypatumais.

√  Rugsėjo 24 d. 11,00 val. (muzikos salėje) Vilniaus teatras „Avilys“ rodė vaikams spektaklį „Pagrandukas“, kurio metu vaikai susipažino su duonos atsiradimo procesu- grūdų malimu, tešlos užminkymu, duonos kepimu, senosios buities rakandais. Pagranduko istorija papasakojo apie egoizmą, savanaudiškumą, kodėl jie auga ir išsikeroja.

√ Rugsėjo 25 d. 11,00 val. darželyje vyko akcija- Europos judėjimo savaitės bėgimas „Aš bėgu- 2015 m.“ (organizatorė neformalaus švietimo mokytoja S.Neniškytė-Belkinienė). "Kačiukų", "Drugelių", "Žiedelių", "Varpelių", "Boružėlių", "Saulučių', "Kiškučių" ir "Boružėlių" grupių  ugdytiniai ir jų auklėtojos, gerai pasimankštinę, rikiavosi prie starto linijos ir prabėgo 250 m distanciją apie darželį. Finišą pasiekė visi gerai nusiteikę, truputį pavargę, todėl jėgų atstatymui, vaikučiai buvo apdovanoti skaniais ir šviežiais obuoliais.

досуг
Skaityti 6008 kartai Atnaujinta 16 lapkričio 04, Penktadienis 20:36