Today: 26.Nov.2020

Liepaitė

Klaipėdos lopšelis-darželis

Renginiai mieste 2015-2016 m. m.
Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

 

2016 METAI

BIRŽELIS 

 √ Birželio 1 d. 10,00 val. „Boružėlių“ ir "Saulučių" grupių ugdytiniai dalyvavo Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų šventėje "Vaikyste, nusijuok", skirtoje Tarptautinei vaikų gynimo dienai ir bendruomenių metams paminėti.  Renginys vyko Klaipėdos Sąjūdžio parke. Atsakingos pedagogės Ingrida Gailienė, Santa Neniškytė- Belkinienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Pocienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Judita Andrijauskienė. Sąjūdžio parke vyko pleneras "Aš nupiešiu saulę". Lydint mušamųjų orkestrui vaikai iš daugelio miesto darželių visi kartu žygiavo į I.Simonaitytės kalną, kur stebėjo puikų mušamųjų orkestro pasirodymą. Visi kartu dainavo dainas, kopė į kalną, leido muilo burbulus, taip paminėdami nerūpestingą vaikystę ir kurdami džiugią bendravimo atmosferą.

 √ Nuo vasario 6 d. iki birželio 15 d. „Kiškučių“, „Varpelių“ ir „Kačiukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo VšĮ „Planetos piliečių globalių, taikių pokyčių sąjungos“ organizuojamame socialiniame kūrybiniame projekte „Laimingas vanduo - laimingas žmogus“. Atsakingos auklėtojos G.Lauruševičienė, K.Antanavičienė, V.Kisminienė, B.Valauskienė.

GEGUŽĖ

√ Gegužės 4 d. 10,30 val. dalyvavome vyresniųjų ikimokyklinio amžiaus vaikų  Mažųjų vilties bėgimas 2016 mini maratone "Judėk laisvai" sveikatingumo take prie M.Mažvydo progimnazijos. Organizatoriai RUC ir l.-d. „Liepaitė“ neformaliojo švietimo pedagogai. Klaipėdos lopšelį-darželį"Liepaitė" atstovavo"Saulučių" grupės ugdytiniai. Vilties bėgimu Klaipėdos lopšeliai-darželiai "Čiauškutė", "Liepaitė", "Želmenėlis", "Žuvėdra", VĮ Klaipėdos specialioji mokykla-daugiafunkcinis centras "Svetliačiok" ir RUC prisidėjo prie artimo meilės, palaikymo žinios  nešimo sergantiems vėžio liga, linkėdami jiems pasveikti, tikėti rytojumi, pagalba ir viltimi.

 √ Gegužės 4 d. 10 val. grupės auklėtoja Birutė Valauskienė „Varpelių“  grupės ugdytiniams suorganizavo edukacinę pažintinę išvyką į parką prie tvenkinio, esančio prie Balsio menų gimnazijos. Ugdytiniai stebėjo gamtos pokyčius, pavasario požymius, stebėjo ir lesino paukščius, tyrinėjo įvairius augalus,  o juos lydėjo puikus oras, saulė ir gera nuotaika. Visi kartu rinko šiukšles, iš pienių padarė gražų linkėjimą žemei ir vandeniui, taip prisidėdami prie švarios ir sveikos aplinkos išsaugojimo.

√ „Kiškučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos konkurse „Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2016“ (2016-02-16/2016-05-31). Priešmokyklinio ugdymo pedagogė G.Lauruševičienė parengė  spektakliuką  pagal S.Paltanavičiaus kūrinį "Ežiuko sapnas", kurį logopedė V.Jankauskaitė patalpino https://www.youtube.com/watchv=wl0z_sv9mw4&feature=youtu.be. Šiame spektakliuke mažieji aktoriai atskleidžia savo talentą, kūrybiškumą ir meilę kūrybai, knygai, žodžiui.

√ Gegužės 12 d. "Varpelių", "Kiškučių", "Žiedelių" grupių ugdytiniai dalyvavo Lietuvos olimpinės akademijos organizuojamame olimpinio piešinio konkurse "Mes - būsimi olimpiečiai". Ugdytiniai gyveno net du mėnesius olimpinėmis idėjomis, dalyvavo įstaigos ir miesto sporto renginiuose, piešė piešinius olimpine tema, svajojo apie ateitį, kurią žada sieti su sportu. Atsakingos auklėtojos B.Valauskienė, R.Jarovaitienė, G.Lauruševičienė, Ž.Tarozienė ir R.Miškinienė. (Gautos padėkos)

√ Gegužės 12 d. 11,00 val.“Kiškučių” grupės ugdytiniai, kartu su auklėtoja G.Lauruševičiene vyko į edukacinę pažintinę išvyką į Laikrodžių muziejų, tema “Laikas ir žaidimai”. Ugdytiniai mokėsi pažinti valandas, aiškinosi iš ko susideda valanda, minutė, susipažino su laikrodžių įvairove, mokėsi žaidimų, konstravo savo laikrodukus. Edukacinių išvykų metu ugdytiniai patikrina turimas žinias, sužino įvairių istorijų, gali patys prisiliesti prie laiko matavimo mechanizmų, patys kurti. 

√ Gegužės 15 d. sekmadienį, darželio priešmokyklinės "Žvaigždučių" grupės ugdytiniai Gustė Sūdžiūtė, Akvilė Riaukaitė ir Modestas Povilionis dalyvavo "Vilties bėgime 2016", skirtame solidarizuotis su sergančiais onkologinėmis ligomis, prie starto linijos stojo su premjeru Algirdu Butkevičiumi, prisidėjo prie Vilties apkabinimo ir žinios nešimo sergantiems. Mūsų bendrumas Klaipėdoje kuria neįtikėtinus dalykus ir įkvepia ne tik žmones iš Lietuvos, bet ir viso Pasaulio!

√ Gegužės 18 d. „Saulučių“ grupės auklėtojos V.Juškienė ir K.Antanavičienė savo ugdytiniams suorganizavo edukacinę pažintinę išvyką į Pempininkų vaikų biblioteką, kur vaikai susipažino su bibliotekininko darbu, pasiklausė įdomių pasakojimų apie paslaptingą knygų pasaulį,  apie knygų įvairovę, apie knygų svarbą ir kvietė visus mylėti knygas, skaityti jas, nes labai įdomių dalykų galima sužinoti perskaičius jas.

 √ Gegužės 20 d. „Varpelių“ ir „Žiedelių“ grupių ugdytiniai vyko į edukacinę pažintinę išvyką į Klaipėdos Botanikos sodą, kurią organizavo auklėtojos Ž.Tarozienė, R.Miškinienė, B.Valauskienė ir R.Jarovaitienė. Ugdytiniai susipažino su augalų įvairove, įtvirtino žinias apie augalus ir jo dalis, mokėsi atpažinti tarp daugybės sode esančių augalų jiems jau žinomus augalus. Išvykos metu ugdytiniai tyrinėjant augalus ne tik mokėsi bendrauti, keistis nuomonėmis, bet ir džiaugtis geru oru ir puikia draugija.

√ Gegužės 19-29 d. „Nykštukų“, "Ežiukų", "Meškiukų", "Žiedelių" gr. ugdytiniai dalyvavo piešinių parodoje-konkurse, skirtame Birželio 1-ąjai, Tarptautinei vaikų gynimo dienai, kurį organizavo projekto „Kuriantis vaikas, laimingas vaikas“ organizatoriai Klaipėdos l.-d. „Giliukas“ ir Pempininkų vaikų biblioteka. Ugdytinius į šią veiklą įtraukė auklėtojos  L.Kalendrienė, A.Gibaitė, V.Petrauskienė, L.Stasytytė, Ž.Tarozienė ir ugdytinių darbus pristatė konkursui į Pempininkų vaikų biblioteką.

√ "Saulučių", "Varpelių", "Ežiukų", "Drugelių" ir "Žiedelių" grupių ugdytiniai ir auklėtojos: K.Antanavičienė, V.Juškienė, B.Valauskienė, A.Gibaitė, R.Jarovaitienė, R.Čichunovienė, R.Miškinienė, Ž.Tarozienė  dalyvavo Klaipėdos m. ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir bendrojo ugdymo mokyklų sveikos gyvensenos skatinimo iniciatyvoje "Auginu ir augu pats" (kurios pradžia 2016 m. 02 mėn. , o pabaiga 2016 m. 05 mėn.). Visus keturis mėnesius ugdytiniai sodino augalų sėklytes, jas augino, prižiūrėjo, laistė, stebėjo kaip jos dygsta, auga, analizavo jų sandarą, aiškinosi naudą ir reikšmę, o kai kuriuos spėjo ir paragauti.

√  Gegužės 24 d. "Boružėlių" grupės ugdytiniai kartu su savo auklėtojomis R.Vaičiūniene ir I.Gailiene dalyvavo Klaipėdos ikimokyklinių ugdymo įstaigų sveikatos ir sporto šventėje prie jūros „Su vaikyste ant bangos“. Organizatorė neformaliojo švietimo pedagogė S.Neniškytė-Belkinienė. Renginys skirtas paminėti 2016-uosius "Darnaus judumo metus", juo siekta skatinti vaikų fizinį aktyvumą gryname ore, siekiant stiprinti vaikų sveikatą, veiklą vykdyti puikioje edukacinėje aplinkoje prie jūros, kurios metu buvo ugdomi vaikų judėjimo, pažinimo, saviraiškos įgūdžiai, kaupiama įvairios fizinės veiklos patirtis.

BALANDIS

√ Balandžio 6 d. 10,00 val. "Žvaigždučių" grupės (5 narių) komanda dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato  (Kauno g. 6) organizuotame konkurse „Saugiausias 2016 m. darželis“. Atsakinga grupės auklėtoja Laima Kargajevienė. Ugdytiniai turėjo puikią progą patikrinti savo žinias saugumo temomis ir sudalyvauti rungtyse, išbandyti savo jėgas, žinias ir ištvermę. Komanda, apdovanota saldžiais prizais, patyrusi daug gerų emocijų, pabendravusi su bendraminčiais, grįžo darželin ir dalinosi su grupės draugais  patirtais įspūdžiais.

√ Balandžio 6 dieną, Pempininkų vaikų bibliotekoje vyko renginys "Mažosios vaikų Velykėlės" . Dalyvavo "Saulučių" grupės ugdytiniai Paulius Eikinas ir Gustas Mockus. Vaikai papasakojo savo velykų įspūdžius, pasiklausė bibliotekininkės pasakojimo apie tai, kas išsirita iš kiaušinių, rideno kiaušinius, dalyvavo šokoladinio kiaušinio nešimo estafetėje, vėliau patys margino kiaušinius, vaišinosi saldumynais. Į darželį sugrįžo laimingi, pasisėmę gerų emocijų. Atsakinga logopedė V.Jankauskaitė.

√ Balandžio 15 d. 10,00 val. „Žvaigždučių“ gr. Olimpinė komanda dalyvavo Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų sporto projekto „Mažųjų olimpiada 2016“ II ETAPO varžybose Palangoje. Atsakingos S.Neniškytė-Belkinienė ir auklėtoja L.Kargajevienė. 

√ Balandžio 20 d. 10,00 val. priešmokyklinės "Kiškučių" grupės ugdytiniai vyko pas socialinius partnerius į lopšelį-darželį "Žuvėdra" ir sudalyvavo viktorinoje "Kas atsitiko", kurią suorganizavo "Zuikučių" grupės priešmokyklinio ugdymo pedagogė L.Goriunovienė ir pasitikrino savo žinias apie saugumą, kaip elgtis kelyje. Vaikai ne tik pabendravo, pagilino žinias, bet ir mokėsi būti atsakingais, draugiškais, saugoti save ir kitus įvairiose situacijose. Atsakinga auklėtoja G.Lauruševičienė.

√ Balandžio 21 d. 10,00 val. priešmokyklinės "Žvaigždučių" grupės ugdytiniai vyko pas socialinius partnerius į lopšelį-darželį "Žuvėdra" ir sudalyvavo viktorinoje "Aš saugus, nes žinau", kurią organizavo "Spalviukų" grupės priešmokyklinio ugdymo pedagogė L.Mažonienė. Ugdytiniai pasitikrino savo žinias apie alkoholio, tabako ir narkotinių medžiagų vartojimą, jo daromą žalą, pagilino žinias apie sveikatos saugojimą ir ko nereikia daryti, kad užaugtų pilnaverčiais, dorais, sveikais žmonėmis. Atsakinga auklėtoja L.Kargajevienė.

√ Balandžio 21 d. 10,00 val. buvo suorganizuota „Varpelių“, „Drugelių“, „Žiedelių“, „Boružėlių“ grupių ugdytinių išvyka  į Klaipėdos Lėlių teatrą stebėti spektaklio. Vaikai patyrė daug gerų emocijų stebėdami spektaklį kitoje erdvėje, kuri apgaubta paslaptingumu, didingumu, lavinamas vaikų estetinis suvokimas, kūrybiškumas, galėjo iš arčiau susipažinti su personažais, pačiupinėti lėles, užduoti jiems iškilusius klausimus, į kuriuos mielai atsakė teatro darbuotojai.  Vaikus lydėjo grupių auklėtojos ir auklėtojų padėjėjos.

√ Balandžio 22 d. 10,00 val. "Boružėlių" grupės ugdytiniai su auklėtoja I.Gailiene ir "Varpelių" grupės ugdytiniai su auklėtojomis R.Jarovaitiene ir B.Valauskiene vyko į lopšelį-darželį "Žuvėdra", kur vaikučiams parodė net tris spektakliukus: „Burbuliukų“  gr. ugdytiniai, parengti auklėtojų Ingos Raišienės bei Jūratės Čalienės parodė nuotaikingą vaidinimą"Viščiukų improvizacijos", „Žirniukų“  gr. ugdytiniai, parengti auklėtojos Ligitos Šatienės rodė vaidinimą "Kas pametė ragus?", „Žuvyčių“  gr. ugdytiniai, parengti auklėtojų Astos Tamošauskienės, Virginijos Moncevičienės bei meninio ugdymo mokytojos Daivos Šilinskienės, parodė vaidinimą "Katinas žvejys". Tai nuotaikingi ir pamokantys spektakliukai, kurie mokė vaikus nebūti egoistais, būti draugiškais, atjausti kitus, ištiesti pagalbos ranką bei vaikai turėjo galimybę susitikti draugus ir su jais šiltai pabendrauti.

√ Balandžio 27 d. auklėtojos Ingrida Gailienė, Rosita Vaičiūnienė ir Žana Tarozienė  suorganizavo „Boružėlių“ ir „Žiedelių“ grupių ugdytiniams įdomią išvyką į Klaipėdos priešgaisrinę tarnybą, kur vaikai galėjo iš arti pažvelgti į gaisrininkų profesijos kasdienybę, darbo vietą, techniką, sužinojo kokių savybių žmogui reikia, kad galėtų būti gaisrininkais. Taip vaikams  padedami pirmieji karjeros ugdymo pagrindai renkantis profesijas.

KOVAS

√ Kovo 1 d. 10,00 val. Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" sporto salėje įvyko "Mažųjų olimpiada 2016" I turas. Olimpiados organizatorė neformaliojo švietimo pedagogė Santa Neniškytė- Belkinienė ir jai talkino komanda: V.Jankauskaitė, N.Pocienė, K.Antanavičienė, R.Miškinienė, B.Valauskienė.  Sportinėse varžybose dalyvavo mažųjų olimpiečių komandos iš Klaipėdos miesto lopšelių-darželių: "Vyturėlis", "Traukinukas", "Eglutė" ir "Atžalynas".  Olimpiadą atidarė Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" mažųjų olimpiečių komanda atnešdami Olimpinę ugnį  į įstaigą. Visus dalyvius iškilmingai pasveikino įstaigos direktorė Andželika Petkevičienė, palinkėdama gerų startų ir sėkmės visoms komandoms, o "Kiškučių" grupės ugdytiniai visus nudžiugino gražiu šokiu, gerai nuteikdami dalyvius ir jų sirgalius. Vyko gražus komandų prisistatymas ir įtemptos varžybos, vaikai rungėsi penkiose rungtyse, kurios reikalavo dėmesio, greičio, ištvermės ir gero komandinio darbo. Susumavusi žiuri komisija rezultatus skelbė nugalėtojus. Pirmos vietos nugalėtojais, surinkę 16 taškų, tapo "Atžalyno" komanda, antrą vietą iškovojo "Eglutės" komanda, surinkusi 12 taškų, trečia vieta pasidalino "Vyturėlio" ir "Traukinuko" komandos, surinkusios po 11 taškų. Komandos apdovanotos taurėmis bei diplomais. Kovo 2 d. 9,15 val. Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" Olimpinė komanda iškilmingai buvo išlydėta į varžybas, vykusias lopšelyje-darželyje "Vyturėlis". Darželį atstovavo "Žvaigždučių" grupės komanda, juos lydėjo auklėtoja Laima Kargajevienė ir neformaliojo švietimo mokytoja Santa Neniškytė-Belkinienė. Šauni darželio komanda kovėsi už darželio garbę ir iškovojo II vietą, grįžo su nugalėtojų taure ir diplomais. Pirmų ir antrų vietų nugalėtojai pateko į II ETAPĄ- Miesto finalą, kuris vyks 2016-03-14/2016-03-25

√ Nuo kovo 1 d. "Žvaigždučių" ir "Kiškučių" grupių ugdytiniai ir auklėtojos L.Kargajevienė, G.Lauruševičienė dalyvavo respublikiniame projekte „Vaikų pasakos apie medžius“ (2016-02-15/2016-04-25). Priešmokyklinės „Žvaigždučių“ grupės ugdytiniai Januškevičiūtė Ugnė, Riaukaitė Akvilė, Doveika Modestas  ir priešmokyklinės „Kiškučių“ grupės ugdytiniai Šereikaitė Austėja, Bartkutė Dinara, Skripkauskaitė Austėja, Skripkauskaitė Andželika  sukūrė iliustracijas pačių sukurtoms pasakoms "Laiminga liepa" ir "Liepos nuotykiai". Sukurtas pasakas galite rasti svetainės skyriuje -Liepos medis.

 √ Kovo 2 d. visų Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" grupių ugdytiniai pateikė piešiniusir pačių pagamintas trispalves  konkursui- parodai „Nupieškime valstybės dieną pasitinkančią Lietuvą“, skirtai Kovo 11-tai paminėti. Visi ugdytiniai įtemptai ruošėsi šiam renginiui, daug kalbėjo ugdomosiose veiklose apie Lietuvą, džiaugėsi savo šalimi, pasakojo, kaip jiems gera čia gyventi, kad juos labai myli tėveliai, pedagogai, susipažino su valstybės simboliais, mokėsi daug dainelių ir eilėraščių apie Lietuvą, todėl visą savo meilę Lietuvai perteikė savo piešiniuose, kuriuos ir pristatė į konkursą, kad jais pasidžiaugtų visi klaipėdiečiai, miesto svečiai, kurie ateis pasižiūrėti vaikų piešinių parodos. Už dalyvavimą konkurse visų grupių auklėtojos ir dalyvavę ugdytiniai apdovanoti padėkos raštais.

√  Kovo 8 d. „Kiškučių“ gr. ugdytiniai  12,00 val. lankėsi  Klaipėdos muzikiniame teatre ir stebėjo muzikinį spektaklį „Pelenė“. Ugdytiniai patyrė daug gerų emocijų, gilino muzikines žinias bei buvo plėtojama vaikų muzikinė patirtis bei jausmų kultūra. Organizatorė priešmokyklinio ugdymo pedagogė G.Lauruševičienė.

√ Kovo 8-9 d. visų grupių ugdytiniai  pateikė piešinius KPŠKC organizuotai Klaipėdos m. ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų piešinių parodai „Tų paukštelių margumas“, kuri bus eksponuojama Vaikų ligoninėje ir džiugins mažuosius ligoniukus, įkvėpdama juos greičiau pasveikti ir sugrįžti į namus, pas laukiančius draugus. Atsakingos visų grupių auklėtojos.

√ Kovo 9 d.10,00 val. "Boružėlių" gr. ugdytiniai Eimantas Gusčius ir Rytis Gudauskas dalyvavo Klaipėdos m. ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir Viešosios bibliotekos Pempininkų filialo projekto „Džiugina ne tik knyga, mus visus - biblioteka“ renginyje „Deklamuoju Lietuvai“. Renginys skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės sukaktį, kuriame vaikai deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, klausėsi kitų darželių udytinių deklamuojamų eilėraščių, gėrėjosi gimtosios kalbos poetiniu skambesiu. Bibliotekininkės vaikams papasakojo, kuo svarbi Kovo 11-oji Lietuvai. Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais.  Atsakinga logopedė V.Jankauskaitė.

√ Kovo 9 d. 16,00 val. "Žvaigždučių" grupės atstovai dalyvavo Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų šventiniame koncerte „Ein saulelė apie dangų“, skirtame Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti (Kultūros centre Žvejų rūmuose). Ugdytinius ruošė meninio ugdymo mokytoja Nijolė Pocienė, talkino L.Kargajevienė, S.Neniškytė-Belkinienė. Įspūdinga šventė vaikams bei jų tėveliams, kurioje vaikai gali pajausti bendruomeniškumo, draugystės ir pakilios nuotaikos, kūrybiškumo, estetinio ugdymo puoselėjimo pagrindus. (Žiūrėti filmuotą medžiagą)

√ Kovo 15 d. neformaliojo švietimo pedagogė Santa Neniškytė-Belkinienė 10,00 val. organizavo "Boružėlių" gr. ugdytiniams edukacinę pažintinę išvyką į ikimokyklinio ugdymo įstaigų neformaliojo švietimo pedagogų tęstinio projekto „Susipažinkime su sporto šakomis“ sportinio žaidimo trikrepšio treniruotę, kuri vyko „Šaltinėlio“ mokykloje-darželyje, jai talkino auklėtoja I.Gailienė. Pagrindinis šios išvykos tikslas- supažindinti vaikus su nauju sportiniu žaidimu "Trikrepšis", jo taisyklėmis, technikos elementais, inventoriumi ir skatinti vaikų motyvaciją domėtis kūno kultūra, sportu ir jo šakomis, bei būti fiziškai aktyviais. Įdomiausia išvykos dalis- vaikų žaidimas trikrepšį su kitų Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandomis, kur ugdomi draugiški tarpusavio santykiai, pagarba varžovams bei gebėjimas žaisti komandoje.

√ Kovo  21 d.  "Saulučių" grupės komanda (5 ugdytiniai) dalyvavo konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ II etape Gargždų "Minijos" progimnazijoje (P.Cvirkos g. 25, Gargžduose). Kartu su ugdytiniais dalyvavo ir neformaliojo švietimo mokytoja Santa Neniškytė-Belkinienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Judita Andrijauskienė. Komanda šauniai kovėsi, dalyvavo įvairiose rungtyse. Visi apdovanoti padėkos raštais.

√ Kovo 21 d. „Žvaigždučių“ grupės auklėtoja Laima Kargajevienė pateikė paraišką apie ugdytinių   komandos (5 dalyviai) norą dalyvauti konkurse „Saugiausias 2016 metų darželis“. 

√ Kovo 22 d. 10,00 val. „Žvaigždučių“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Laima Kargajevienė dalyvavo socialinių partnerių lopšelio-darželio "Žilvitis" 50 metų jubiliejiniame renginyje "Draugystės sūkurys". Darželius sieja graži draugystė, šiltas ir nuoširdus abipusis bendradarbiavimas, mokomės vieni iš kitų ir dalinamės gerąja patirtimi. Meninio ugdymo mokytoja Nijolė Pocienė kartu su „Žvaigždučių“ grupės ugdytiniais parengė programą, kuria ir pasveikino mūsų mielus draugus.

√ Kovo mėn. lopšelis-darželis "Liepaitė" dalyvavo Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ projekte „Pasitikrink savo laikyseną“. 23 dieną klubas pristatė sienelę, skirtą vaikų laikysenai patikrinti. Ugdytinių laikyseną patikrino neformaliojo švietimo mokytoja S.Neniškytė-Belkinienė ir bendrosios praktikos slaugytoja J.Andrijauskienė. 

VASARIS 

√ Vasario 24 d. 9,30 val. priešmokyklinio ugdymo "Žvaigždučių" ir "Kiškučių" grupių ugdytiniai, lydimi pedagogių Laimos Kargajevienės ir Gražinos Lauruševičienės lankėsi Kretingos dvaro saldaininėje, kur vyko vaikams edukacinė valandėlė "Saldainių atsiradimo istorija". Vaikai susipažino su saldainių gaminimo tradicijomis, jų atsiradimo istorija, stebėjo saldainių gaminimo procesą, patys gaminosi karamelinius saldainius ir mokėsi saldainių įpakavimo meno. Tai nauja patirtis vaikams, pažintis su verslumo pagrindais bei naujomis profesijomis- technologo, konditerio. Na o po įdomios ir skanios edukacinės valandėlės, darželio ugdytiniai aplankė ir Kretingos Žiemos sodą, kur pamatė daugybę augalų ir klausėsi įdomių pasakojimų apie juos.

√ Vasario 25 d. 18,00 val. Klaipėdos lopšelio-darželio "Liepaitė" darbuotojų komanda dalyvavo Klaipėdos miesto darželių komandinio Boulingo turnyro varžybose. Varžybos vyko Apollo Boulinge, esančiame Taikos pr.61. Varžėsi iš 12 miesto darželių 16 komandų. Darželio komanda, susidedanti iš 4 narių: direktorės Andželikos Petkevičienės, direktoriaus pavaduotojos ugdymui Dalios Kasteckienės, direktoriaus pavaduotojos ūkio ir bendriems reikalams Lauros Mackevičiūtės ir bendrosios praktikos slaugytojos Juditos Andrijauskienės užėmė garbingą prizinę II vietą bei buvo apdovanota diplomais, sporto klubo "Eola" ir Apollo boulingo dovanų kuponais. 

 

SAUSIS 

√ 2016 m sausio 12-13 d. ikimokyklinio ugdymo "Varpelių" grupė vadovaujama auklėtojų Birutės Valauskienės ir Aistės Sedauskienės ir priešmokyklinio ugdymo "Kiškučių" grupė vadovaujama auklėtojos Gražinos Lauruševičienės dalyvavo Klaipėdos miesto PŽK "Rūta" organizuojamo projekto "Lietuvos atmintinos šventės" 25 Laisvės metų paminėjime, pristatė vaikų pieštus piešinius, kaip jie suprato, susikūrė vaizdinius iš tų metų vykusių įvykių.

√ Sausio 20 d.  "Žvaigždučių" grupės ugdytiniams edukacinę išvyką suorganizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė  L.Kargajevienė į Klaipėdos Laikrodžių muziejų, kur vyko edukacinė valandėlė tema "Mano draugas - laikrodukas". Ugdytiniai susipažino su miesto kultūriniu objektu- Laikrodžių muziejumi, kur pamatė gausybę įdomių, šimtmečius menančių laikrodžių, susipažino su jų įvairove, išgirdo pasakojimų apie laikrodžius, kurie yra mūsų laiko skaičiuotojai. Apžiūrėję eksponatus, vaikai su dideliu įkvėpimu patys gaminosi laikrodukus, pasitelkdami visą savo išmonę, vaizduotę. Laimingi, gražiai ir turiningai pabendravę, praturtinę savo žinių bagažą ugdytiniai grįžo į darželį.

√ nuo 2016 m sausio 4 d. iki vasario 29 d. "Varpelių" grupė dalyvavo Kretingos lopšelio-darželio "Pasaka" organizuojamame Respublikos mokyklų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte-konkurse "Žiemos magija". Atsakingos auklėtojos Birutė Valauskienė ir Aistė Sedauskienė.

 

2015 METAI

GRUODIS

√ Gruodžio 8-9 d. dalyvavome KPŠKC ikimokyklinių įstaigų vaikų piešinių parodoje „Stebuklo belaukiant“. Vaikų darbelius pristatėme į mokyklą-darželį „Šaltinėlis“. Dalyviai - „Nykštukų“, „Ežiukų“, „Meškiukų“, „Drugelių“, „Varpelių“, „Žiedelių“, „Boružėlių“, „Saulučių“ gr. ugdytiniai ir jų auklėtojos. Vaikai įdomiai ir savitai reiškė savo mintis, svajones, kūrybines fantazijas piešdami piešinius šia tema. Buvo atrinkti geriausi vaikų darbeliai, kurie papuoš miesto Vaikų ligoninę, kad sergantieji vaikučiai patirtų šiltų emocijų ir artėjančių švenčių Kalėdų laukimo džiaugsmą.

√ nuo spalio 20 d. iki gruodžio 20 d. "Varpelių", "Žiedelių", "Saulučių" ir "Boružėlių" grupių ugdytiniai, vadovaujami auklėtojų B.Valauskienės, A. Sedauskienės, Ž.Tarozienės, R.Miškinienės, V.Juškienės, K.Antanavičienės, I.Gailienės ir R.Vaičiūnienės, įsijungė į aktyvų kūrybinį procesą, piešė piešinius ir pateikė juos tarptautiniam vaikų piešinių konkursui "Tvirta šeima- akmuo Tėvynės pamate", kurį organizavo VšĮ "PoliPRO". 

√ Gruodžio 14 d. Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centras organizavo lopšelio-darželio "Liepaitė" pedagogams 6 val. seminarą  „Socialinio ir psichologinio mikroklimato kūrimas: komanda Aš+Tu=Mes“, seminarą vedė lektorė iš Vilniaus  L.Mogišaitė.

LAPKRITIS

√  Lapkričio 11 d. darželyje vyko Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centro organizuotas kultūrinis renginys Klaipėdos miesto ir įstaigos  pedagogams  - „Senelių nertos pasakaitės“ (žiūrėti filmuotą medžiagą), kuriame dalyvavo priešmokyklinio amžiaus vaikai, jų seneliai ir ugdytinius parengę mokytojai. Programą parengė ir organizavo renginį auklėtojos Laima Kargajevienė, Laimutė Kalendrienė, Rita Čichunovienė, Birutė Valauskienė, logopedė Vilma Jankauskaitė ir meninio ugdymo mokytoja Nijolė Pocienė.

√  Lapkričio 17 d.  11,00 val. „Kiškučių“ grupės ugdytiniai vyko į Klaipėdos muzikinio teatro spektaklį-baletą „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Organizatorė Gražina Lauruševičienė. Vaikai susipažino su stebuklingu muzikiniu pasauliu, klausėsi nuostabios muzikos, galėjo prisiliesti prie teatro- salės, scenos, orkestrinės, stebėti puikius pasakų veikėjus scenoje. Vaikai pagilino muzikines žinias, praplėtė muzikinės kultūros akiratį, išgyveno gėrio, grožio ir tiesos vertybes. 

√ Lapkričio 17, 18, 19, 26 dienomis 14,00 val. neformalaus švietimo mokytoja Santa Neniškytė-Belkinienė dalyvavo Klaipėdos m. vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų rengiamo konkurso „Sveikuolių sveikuoliai" I etapo organizavime, vykdyme ir vertinimo komisijose "Ąžuolyno" gimnazijoje, Sendvario, Gedminų ir "Versmės" progimnazijose.

√  Lapkričio 20 d.  "Žvaigždučių" gr. ugdytiniai vyko pas socialinius partnerius į lopšelį- darželį „Žilvitis“ ir dalyvavo renginyje "Po skambančio angelo sparnu", skirtame šv. Cecilijos dienai ( muzikų diena). Ugdytiniai kartu su  meninio ugdymo mokytoja N.Pociene ir grupės auklėtoja I.Belskiene dalyvavo įdomiuose žaidimuose su įvairiomis muzikinėmis užduotimis, grojo LiudvikoVan Betchoveno kūrinį "Eliza", atliko D.Balčiūnaitės dainelę "Baltas angelėlis", deklamavo Seliulionio  eilėraštį "Mano dienos". Vaikai šiltai bendravo su savo draugais iš kitų darželių, patyrė daug gerų ir džiugių emocijų.

√ Lapkričio 24 d. 10,30 val. „Kiškučių“ grupės  ugdytinių edukacinė išvyka tema „Augu su knyga“ į Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų filialo Vaikų centrą.  Vaikus lydėjo auklėtojos G.Lauruševičienė ir I.Belskienė, mokė juos gražiai ir kultūringai elgtis viešoje vietoje, suteikė žinių apie bibliotekininko profesiją, apie įdomų knygų pasaulį, skatino vaikus domėtis knygomis ir ragino kuo daugiau skaityti knygeles, kad galėtų jose susitikti su įvairiausiais knygų herojais. 

√ Lapkričio 24 d. dalyvavome Klaipėdoje Mokslo ir meno festivalio „RESTART“ ikimokyklinio amžiaus vaikų  projekte „Vaikystės knyga“. Įstaigos ugdytiniai piešė piešinius tema „Laimingiausia ar gražiausia mano diena“, kurie buvo susegti į vieną didelę bendrą knygą. Šiame projekte dalyvavo "Boružėlių", "Žiedelių", "Nykštukų", "Ežiukų", "Žvaigždučių", "Saulučių", "Drugelių" grupių ugdytiniai. Darbus į lopšelį-darželį "Rūta" pristatė auklėtoja Birutė Valauskienė ir "Varpelių" grupės ugdytinės.

√  Lapkričio 24 d. tarptautinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ Klaipėdos mieste, I etape Sendvario progimnazijoje dalyvavo "Saulučių" grupės komanda kartu su neformaliojo švietimo mokytoja Santa Neniškyte-Belkiniene ir bendrosios praktikos slaugytoja Judita Andrijauskiene. Dalyvavo 18 miesto ikimokyklinių įstaigų, iš kurių lopšelio-darželio "Liepaitė" komanda užėmė I vietą, apdovanoti diplomu. Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus ir juos ruošusius pedagogus ir linkime sėkmės tolimesniuose etapuose.

√ Lapkričio 25 d. „Žvaigždučių“ gr. ugdytiniai vyko į edukacinę-pažintinę išvyką į automobilių servisą "Auto jūra" į edukacinę valandėlę „Automobilis ir jo priežiūra“. Užisiėmimą vedė ugdytinių tėvai V.ir R. Povilioniai, išvykos organizatorė priešmokyklinio ugdymo pedagogė L.Kargajevienė. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su automobilių remonto specialistų darbu, pamatyti, kaip mašinos yra remontuojamos, susipažino su mašinų dalimis, buvo vaikams aiškinama, kad tik su tvarkingu automobiliu važiuodami būsime saugūs ir išvengsime daugelio nelaimingų atsitikimų. Pilni naujų įspūdžių, praturtėję naujomis žiniomis vaikai grįžo į darželį ir dalinosi įspūdžiais su draugais, tėveliais.

SPALIS 

√ Spalio 7 d. direktorė A.Petkevičienė ir direktoriaus pavaduotoja D.Kasteckienė lankėsi Nidos lopšelyje darželyje „Ąžuoliukas“, susipažino su šio darželio gerąja patirtimi vykdant tarptautinius projektus, užmezgė bendradarbiavimo ryšius, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

√ Rugsėjo 7 d. - spalio 7 d. "Boružėlių", "Saulučių", "Kiškučių" ir "Žvaigždučių" grupės su   auklėtojomis G.Lauruševičiene, V.Juškiene, I.Gailiene, L.Kargajeviene dalyvavo Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuro  rengiamame konkurse  "Rudens Derliaus grožybės ". Už pateiktus kūrybinius darbelius gautos padėkos.

√ Spalio 15 d.  „Žvaigždučių“ ir "Kiškučių" gr. auklėtojos L.Kargajevienė, G.Lauruševičienė ir I.Belskienė suorganizavo ugdytiniams išvyką į Klaipėdos koncertų salę - edukacinį projektą „Grojame pasakėčią“. Kartu su kitais miesto vaikais klausėsi atlikėjų Lino Zubės ir Klaipėdos Brass kvinteto, gilino muzikines žinias, plėtė pažinimo akiratį. 

√ Spalio 15 d.  meninio ugdymo mokytoja N.Pocienė ir auklėtoja Ž.Tarozienė su "Žiedelių" grupės ugdytiniais  vyko pas socialinius bendradarbiavimo partnerius RUC, sudalyvauti renginyje - šventinėje pramogoje "Svajonių aitvarai". Renginyje vaikai buvo skatinami svajoti, išsilaisvinti  ir drąsiai reikšti savo svajones. Renginys vaikams paliko šiltus, malonius ir ilgai išliekančius įspūdžius.

 Spalio 19 d.  „Žvaigždučių“ gr. vyko į Klaipėdos vaikų biblioteką į kūrybinio proceso (helovyno dekoracijų gamybos) edukacinę valandėlę, klausėsi įvairių rudeninių švenčių istorijų. Organizatorės L.Kargajevienė, I.Belskienė.

 Spalio 20 d.  „Kiškučių“ gr. ugdytiniai vyko Klaipėdos miesto savivaldybės ir kultūros centro Žvejų rūmų organizuojamo projekto "Vaikų kultūros dienos" į Klaipėdos vaikų biblioteką į edukacinę valandėlę, kur vaikai dalyvavo kūrybiniame procese, klausėsi sutartinių ir pasakėčių, žaidė dzūkiškus, aukštaitiškus, žemaitiškus žaidimus, galėjo susipažinti su įvairiomis knygomis. Organizatorė G.Lauruševičienė.

√  Nuo rugsėjo 28 d. iki spalio 25 d. "Kiškučių" grupė kartu su auklėtoja G.Lauruševičiene dalyvavo Lrytas lt. konkurse "Darželio spalvos 2015". Savo darbeliuose vaikai perteikė spalvas, kurios supa vaikus grupėje, darželio edukacinėse erdvėse. Nuo spalvų priklauso ir vaikučių emocijos, darbingumas, poilsis, todėl darželyje jiems gera ir jauku, visi gerai nusiteikę, nes visa tai atsispindi  jų darbeliuose.

√ nuo 2015 m. spalio 26 d. "Drugelių"gr. dalyvavo atliekų tvarkymo centro organizuojamame aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam“  (vadovavo auklėtojos R.Čichunovienė, R.Miškinienė). Buvo kviečiami visi darželio bendruomenės nariai aktyviai įsijungti į šį projektą ir nešti panaudotus elementus į savo grupėse esančias surinkimo dėžutes, kurias vėliau atvykę organizatoriai  išsivežė. 

√  Iki spalio 30 d. „Žiedelių“, „Saulučių“, „Boružėlių“, Varpelių“ grupės dalyvavo Respublikiniame informaciniame švietimo projekto www.vaikodiena.lt piešinių konkurse „Darželis-antrieji mano namai“. Vaikus ruošė auklėtojos Ž.Tarozienė, V.Juškienė, K.Antanavičienė, R.Vaičiūnienė, I.Gailienė, B.Valauskienė, A.Sedauskienė.

RUGSĖJIS 

 √ Rugsėjo 11 d. 15,00 val. „Kiškučių“ ir Žvaigždučių" grupės ir jų auklėtojos G. Lauruševičienė ir L.Kargajevienė vyko į Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubą "Švyturys" - į „Draugų diena“ renginį, kur vaikams buvo pristatoma įvairi klubo būrelių veikla - teatro, gitarų ir kamerinės muzikos, dainavimo, dailės ir kitų būrelių. Vaikai turėjo galimybę patys pagroti įvairiais instrumentais, papiešti, pakonstruoti.

√ Rugsėjo 15 d. 9,00 val. „Kiškučių“ ir Žvaigždučių" grupės kartu su auklėtojomis G. Lauruševičiene ir L.Kargajeviene vyko į Ventės Ragą į edukacinę-pažintinę išvyką tema "Migruojantys paukščiai". Aplankė ornitologijos stotį, paukščių muziejų, susipažino su migruojančiais paukščiais, daug sužinojo apie paukščių žiedavimą. Smagu visiems buvo praleisti laiką drauge, pabendrauti kitokioje edukacinėje erdvėje.

√ Iki rugsėjo 21 d. „Drugelių“ ir „Žvaigždučių“ gr. vadovaujamos auklėtojų R.Čichunovienės, R.Miškinienės, L.Kargajevienės dalyvavo ikimokyklinių ugdymo įstaigų, priklausančių sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, vaikų piešinių-atvirukų konkurse „Sveikadienis“

досуг
Skaityti 5916 kartai Atnaujinta 16 birželio 02, Ketvirtadienis 17:34